Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kétkomponensű plató bevonó...

Kétkomponensű plató bevonó festék műhely asztalra ami kültéren, szabad ég alatt lesz tárolva?

Figyelt kérdés

Csináltam egy 1000x2000mm-es asztalt zártszelvényből, asztallapnak pedig 2mm-es acél táblalemezt kapott.

Magát a szerkezetet lefestem sima zománcfestékkel, viszont az lemezre ami munka közben igénybe lesz véve, illetve a szabadban folyamatosan ki lesz téve az időjárási viszontagságoknak, valami extra strapabíró bevonatot festenék rá.


Ilyesmire gondoltam: [link] Jó lesz ez?


Vagy ha van valami hasonlóan erős festék, ami bírja ha egy motor blokkot bontok szét rajta, vagy hegesztek, kalapálok stb. akkor jöhet az is.


2023. ápr. 23. 02:37
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nincs az a festék, v gyanta amin kalapálni, hegeszteni és motorblokkot lehetne szerelni jelentősebb kopás, vagy sérülés nélkül és egy ilyen munkaasztal felületét teljesen felesleges bármivel befesteni. Elég ha időnként befújod pl Platinet korróziógátlóval, v valamilyen hasonló cuccal. A Cobrától amit kinéztél olyan szép lenne, hogy nem lenne szíved kalapálni rajta.:D
2023. ápr. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges. Minden lekopik róla és sérül ahogy dolgozol. Egyik festék sem acél keménységű, extra karcálló, és a hegesztési szikrák belesülnek, leég.
2023. ápr. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszabb ideig nem kell, áttörlöd egy olajos ronggyal
2023. ápr. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Túlgondolod. Csak kend le valami zománccal azt is és szevasz. A 2mm-nél viszont vastagabbat tettem volna rá, ha annyira ütni-vágni akarnám.
2023. ápr. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért csak 2mm-es lemezt raktál rá?! Legalább 5mm kéne, ha rozsdamentes vagy saválló akkor még be sem kell kenni. Én lecserélném 5-ös rozsdamentesre és a kenést el lehetne felejteni.

Ha meg kalapálni akarsz, végy 30kilós üllőt azon már lehet.

2023. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!