Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Betonmedence építése házilag,...

Betonmedence építése házilag, mennyire lehetséges saját kezűleg megcsinálni? Egyáltalán megéri?

Figyelt kérdés

Sokan kész sülyesztett medence vásárolnak és azt építik be a kertjükbe. Ez viszont nagyon drága, már önmagában egy nagyobb medence nekünk 600, de inkább 700-800 ezer Ft-ra jönne ki+ a munkadíj és az egyéb felszerelések árával együtt 2 millió Ft-nál kevesebből nem is jönnénk ki.

Mi viszont arra gondoltunk, hogy (legalább nagyrészt) saját kezűleg építünk ytong téglából betonmedencét a földbe. Ez a videó adta az ihletet:

[link]


Ki mit gondol? Lehetséges legalább nagyrészt saját kezűleg és meg is éri? Vagy felejtős az egész ötlet?



#építés #medence #fürdés #nyár #betonmedence #süllyesztett medence
2023. ápr. 23. 11:02
A kérdező szavazást indított:
Lehetséges és meg is éri
Lehetséges, de nem éri meg, egy kész süllyesztett medence jobb
Nem
10 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

Nekünk volt ilyen gyerekkorunkban, ill még mindig megvan (46 éves vagyok), most a tesóm gyerekei használják


De nem téglákból van, hanem apám csinált fából egy alakzatot és kiöntötte, utána meg lefestette kékre

2023. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Amúgy az ytong nagyon drága a legkisebbet vettem 1 darabot 890 forintért múlt héten
2023. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha ytongból csinálod akkor is kell rá valami burkolat, fólia vagy csempe. Számolnod kellene, hogy így mennyire jönne ki.
2023. ápr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, természetesen menne rá valami, mi fóliában gondolkoztunk. De megnézem később a csempéket is. De a fólia is nagyon max. 50 ezerből kijönne.

Egyébként 2 raklap ytong talán elég lenne, a 2 raklap együtt 170 ezer Ft, amilyen árat én találtam a neten.

Persze, ezekre még rájönne a gipszkarton (a videóban is ha jól láttam van gipszkartonozás), és a szűrő, valamint ugye a ragasztó, de így kompletten, nagyon maximum fél millió Ft-ból egy egész pofás kerti medencét tudnank építeni.

2023. ápr. 23. 13:34
 5/18 anonim ***** válasza:
39%

Nem jó a fólia, kilyukad, az ytong meg issza a vizet


2 raklap ytong az egy nagyon mini medence

2023. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Természetesen nem lukad ki, speciális medencefóliát kell alkalmazni, ahogy az ilyen medencéknél szokták, 10 évente elég cserélni rendeltetésszerű használat mellett. A csempe vagy mozaik burkolat sokkal drágább. A nehezség az ilyen zsaluzott medencéknél a vízzáró betonréteg elkészítése valamint meg kell tervezni a vezetékrendszert és a gépészetet is. Bár két raklappal te valami kinti pancsolókádat tervezel, nem medencét.

Az előre legyártott műanyag medencéknek is van hátránya, nagyon csúnyán öregszenek, kifakul, karcolódik. Ha magasan van a talajvíz, komoly kivetődés lehet. A zsaluzott medencefalat is szigetelni kell. Én 25 éve medencézek, egy 23 m3-es medencét kezelek, elmondhatom, hogy olcsó medencézés nincs.

2023. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Nekem ezzel a videóval az a legfőbb bajom, hogy teljesen hiányzik belőle a csövezés, és az a szűrő komolytalan jatékszer. Aztán majd lehet jönni, hogy bezöldült-bebarnult a vizem, stb. mit csináljak. Azon kívül, hogy megnézném 2 év múlva is azt a medencefalat.Értem én, hogy megvan az igény a spanyolviasz feltalálására a cirillbetűs világban, de tényleg azt gondoljátok mindenki hülye és direkt szeret drágán medencét építeni? Szerintem az épített medence jobb, mint az öntött műanyag, de annak megvan a kiforrott technológiai megvalósítása. Ha megvan az erő, energia, tudás, akkor tényleg sokat spóroltok a munkaerő költségén, de tervezésen, gépészeten, betonon ne spóroljatok, mert a végén jön a rév meg a vám problémája.
2023. ápr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 mindentudó99 ***** válasza:
40%
Bezsaluzod kibetonozod. Hívsz egy céget aki kifóliázza. Felesleges itongra költeni
2023. ápr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!

Több évtizede foglalkozom kerti medencével.

Úgy látom, hogy semmiféle fogalmad nincsen arról, hogy mivel jár a medencézés.

Ha rám hallgatsz, akkor vásárolsz elsőnek egy olcsó házilag összerakható fóliás medencét és egy-két évet elszórakozol azzal. Ez azért kell, hogy a saját bőrödön tapasztaljad meg, hogy mennyi munkával és fáradtsággal jár egy -bármilyen- medence napi karbantartása, az anyagi vonzatáról nem is beszélve.

Ugyanis más dolog megnézni egy USA játékfilmet a tv-ben, ahol Floridában csak úgy belecsobbannak az otthoni medencébe, majd másnap megjön a "medencefiú" és rendbe teszi a medencét (meg a háziasszonyt is, ha már ott van.)

A lényeg, hogy a medencézés egy "drága úri huncutság".

Vagy van rá pénzed és telik a drága vegyszerre, gépészetre és karbantartásra,

Vagy mindent magad csinálsz szabadnap nélkül.

Ugyanis ha elhanyagolod, akkor jönnek majd a problémák, hogy nem átlátszó a víz, tele van szeméttel, falevéllel, bogarakkal, meztelencsigával, békával stb... ill. opálos vagy már be is zöldült a víz...stb...stb...


Az legyen a szemed előtt, hogy ez kb. olyan lesz mint amikor a gyerekek kikövetelik a kiskutyát, de kb. a második héttől már neked kell sétáltatnod.

Itt is ez lesz. A család örül a medencének, de neked kell majd minden nap foglalkoznod vele.

2023. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítőkész válaszokat!:)


"Úgy látom, hogy semmiféle fogalmad nincsen arról, hogy mivel jár a medencézés."

Kedves 9-es!

De, tudom milyen dolog egy medencét karbantartani. Csak nem egy uszodai medencéről, mivel nem vagyok szakember, hanem csak egy nyamvadt fémvázas kis családi Bestway medencéről tudom, mert a család igényli nyáron 40°C-ban.

Nyáron az minden napos program, hoggy csinálok egy porszívózást, mert hiába veszem a klórtablettákat és az algaölő vegyszereket, illetve hiába van nem tudom milyen homokszűrő, akkor is ki kell porszívoznom.

És mivel ez már a sokadik medence, ami lassan mehet a kukába, ezért gondoltam, hogy így vagy úgy, de csinálok valamit.

Tehát tudom, hogy ez nem egy fürdőkád vízzel. Nem a levegőbe beszélek, hogy építek valamit, oszt' jóvanazugy, ennyire inkompetens nem vagyok!

2023. ápr. 23. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!