Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hegesztővel történő munkavégzé...

Hegesztővel történő munkavégzés során milyen balesetek következhetnek be? Nektek milyen sérülésetek történt?

Figyelt kérdés
( ha történt )
2023. máj. 23. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megégettem a kezem, "odabasztam" a szememnek rendesen.
2023. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Égési sérülések, UV sugárzás.
2023. máj. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Éghető porok, oldószerek, alkoholos tisztítószerek, üzemanyagok, satöbbik durván meglephetik az egyszeri Darwin-díj várományost, meg amikor egyedül dolgozol doboz/tartály vagy üreg jellegű valamiben, akkor már olyasmit csinálsz, ami képzett hegesztőnek evidencia, hogy tilos egy másik ember folytonos, aktív megfigyelése nélkül. Főleg ha létrán belemászós tartály vagy akna belsejében van a meló. A leggyakoribb persze az, amit #1 említ: amikor újra és újra megpróbálod kesztyű nélkül fogni a meleget, meg amikor fejpajzs nélkül biccented le a pajzsot, és már fogod is az ívet, vagy esetleg kikapcsolt automata pajzzsal tolod, mint aki azt mantrázza: most már biztos sikerül így is.
2023. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megráz az áram!
2023. máj. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Beleszúrtam a szemembe az izzó hegesztőpálcát, felgyújtottam a haver autóját, szétrobbant mellettem az acetilén tömlő, beleesett a bakancsomba egy lángvágóval levágott csavar és még sorolhatnám.
2023. máj. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Majatom ***** válasza:
Leggyakoribb az égés, főleg nyáron, mikor nem bírom hordani a munkavédelmi bakancsot, a vékony cipőbe, esetleg papucsba (volt már rá példa) meg olyan szépen beleesik az izzó cunder, hogy öröm nézni. Volt már, hogy rajtam is átment az ív mert rossz helyre könyököltem, de az inkább csak kellemetlen. Egyszer nem vettem észre, hogy elromlott az automata pajzs, és estére rendesen begyulladt a szemem.
2023. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!