Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kaptam hegesztő elektródákat....

NigelB kérdése:

Kaptam hegesztő elektródákat. Felirat nem nagyon van rajtuk. Hogy tudnám azonosítani, hogy mire való, mi a típusa (Rutilos, Bázikus). Érdemes kiszárítani? Milyen hőfokon, mennyi ideig?

Figyelt kérdés

2023. máj. 28. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
hány mm-esek? Vesztenivalód nincs, 200 fokon szárítsd néhány órán át..hűlés után próbahegessz..azt amit szoktál..abból meglátod melyik a rutilos.
2023. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
A bázikus szürkébb, a rutilos barnább. Ha egymás mellé rakod, kiabál a különbség. Többnyire rá is van nyomva a bevonatra valami típus, google betalálja az adatlapját rögtön. Néha lámpa alá kell tartani vagy napon kell nézegetni, hogy leolvasható legyen. Hegesztéskor a bázikus csigalassú, 2-3mm anyagot szét is éget rögtön még pozitív elektródával is. Gyorsteszthez nem kell szárítás, vastag anyagon mész vele kicsit. Ha magától hegeszt szépet és nagyon lassan, akkor nyilván bázikus. Ha kavarog a salak és táncol az ív, gyors a leolvadás, akkor rutilos. Ha kellemes égett papír szaga is van, akkor minimum rutil-cellulóz.
2023. máj. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nem vagyok profi, csak otthoni kocahegesztő. Pont azért kaptam néhányat, mert több kiló pálcát (amit lehet venni) egy élet alatt sem hegesztenék el. Sokszor leragad, nehezen veszi fel az ívet, ezért gondolom, hogy nem elég száraz (a garázsban van most).

Volt trafóm is, de most egy inverteres "trafó" van. Annak idején még trafóval tanultam a technikumban hegeszteni, de az régen volt.

2,5 és 3 mm a méret.

2023. máj. 29. 07:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt érdemes megnézni, hogy hány ampert bír az invertered, mert kevés áramnál szokott leragadni, meg persze akkor, ha nedves.

A napon szépen ki tudod szárítani a pálcákat.

2023. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha induláskor ragad le, akkor húzd kicsit messzebbről a kezdéshez, épp csak odaérintve, mintha cirógatnád... Idővel rááll a kezed, és mindig jól csinálja, fáradtabban meg még mindig indulhatsz a leendő varrat alól is.
2023. máj. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!