Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen erősségű fúró kell...

Milyen erősségű fúró kell ahhoz, hogy egy önmetsző csavart becsavarozzak kb 1cm vastag fémbe?

Figyelt kérdés

Az 50Nm-es Einhell akkus csavarozóm éppenhogy behajtja, nagyon lassan tekeri bele pedig maximum nyomatékon van. Erőltetni meg nem akarom márpedig ez az.

Van itthon egy 48Nm-es Metabo is, de nyilván az sem tudja behajtani a csavart. Vezetékes fúróm kölcsönben van egy jó ideig. Hány Nm-es fúró-csavarozót vegyek, hogy be bírjam csavarozni?


2023. aug. 13. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Az önmetszőnek is elő kell fúrni.
2023. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
1 centi vastag, tömör fém?😯 Ahogy az első írta, fúrd elő egy 1/2-1 milliméterrel vékonyabb fúróheggyel.
2023. aug. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően nem 1cm vstg. fém átfúrására találták ki az önmetsző csavart. Igen jól irták, elő kell fúrni vastag anyagban.

Önmagában a fúrógép lehetséges max. nyomaték meghatározásával még nem oldódik meg a kérdés.

Amúgy ha úgy látod, kevés a mostani, vegyél nagyobbat.

2023. aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Ahhoz nem jó a normál önmetsző csavar. Oda hosszú vágóélű, ún. IPE csavar kell, aminek 15 mm a vágóéle.
2023. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

0.8mm lemez.

Amivel én dolgoztam az átlag 6 lapos önmetsző lemezcsavar. Én úgy tudtam, hogy pont azért van az önmetsző csavar, hogy ne kelljen előfurni, másképp rögzíthetném olcsóbb facsavarral is.

2023. aug. 13. 14:07
 6/17 A kérdező kommentje:

Egyébként polcot szeretnék csinálni belőle, már a lemezeket elvagdostam méretre sarokcsiszolóval, direkt megkérdeztem az eladót ahol vettem a csavart, hogy milyet ajánl hozzá.

A fém polcszekrény már megvan hozzá, ebbe mennének a fémlemezek, mivel az eredeti fa polc nem bizonyult eléggé erősnek. Elektromos szerszámokat tárolnék rajtuk műhelyben.

2023. aug. 13. 14:13
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az önmetszővel max 1-2 mm vastag esetleg 3 mm vastag fémbe tudsz belehajtani és ennyi. A többinek elő kell fúrni mert az önmetszőknek nincs olyan tartós élük hogy egy ilyen vastag felülettel elbánjanak, pikk pakk kimegy az élük, ezért nem megy. Fúrhatod akármilyen erős géppel ha az éle kikopik csak kínlódás lesz az eredménye.
2023. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Ütvecsavarozót vegyél az behajtja. Mondjuk 1 centis fémbe már talán jobb lenne menetet fúrni és rendes csavart használni.
2023. aug. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
10mm vastag fémbe mindenképp fúrj elő. Önmentszős csavarral 1-2mm vastag profilba esetleg még tudsz csavarozni előfúrás nélkül, de ha kicsit gyengébb minőségű a csavar akkor már annak is megeszi az anyag az élét.
2023. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

8# Ütvecsavarozót? Te h

.. lye vagy, már bocs de ha itt válaszolsz legalább közöd legyen hozzá. 10mm fém akkor elöfúrás merg az öetsző. Akkora baromságot, hogy ütvecsavarbehajtó legfeljebb mekk mester a kecske találna ki

2023. aug. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!