Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fából autórámpa otthonra?

Fából autórámpa otthonra?

Figyelt kérdés

Ilyenre gondoltam: [link]


Mennyire biztonságos? A rétegelt lécek képesek megtartani a kocsi súlyának kb felét (kb 800 kg) anélkül hogy szétnyomná őket a kocsi?



2023. szept. 19. 09:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Ebben a formában megtartja az autót, nem tudja szétnyomni. (Kivéve ha valami korhadt deszkákból tákolod össze.)


Amúgy 15-20 ezerért/pár kapsz állítható magasságú bakokat. Kevesebb helyet foglalnak és ha azokra teszed akkor a kereket is le tudod venni. Annyi, hogy előtte fel kell emelni a kocsit oldalanként hogy betedd alá.

2023. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

A videó jól szemlélteti, hogy milyen az, amikor valaki sok munkával és költséggel képes kb. 5-10 centire megemelni az autója elejét, ami autószerelésre alkalmatlan, viszont arra jó, hogy könnyebben lefolyjon róla az esővíz.

Ilyen az, amikor a hülyeség párosul a lendülettel.

2023. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 veterán vas ***** válasza:
92%

Pont ezt akartam tanácsolni mint az előttem szóló.

Anno én is csinálta ilyen fa tákolmányt......jól is működött, de időnként kellett egy emelő így vettem egy 2tonnás krokodilt.

Aztán a következő lépés a 4 állítható bak lett.

Az a megoldás.

2023. szept. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagy hátulütője az ilyen YouTube videóknak, hogy most már nem csak a videón ténykedő pasas családja tudja róla, hogy debil hanem az egész világ.
2023. szept. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekem szimplán olajcseréhez kellene, tehát az a 20-25 centi magas pont elegendő lenne.
2023. szept. 19. 10:38
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Szóval úgy gondoltad, hogy az olajcseréhez jól megemeled az elejét az autónak??!

Csak nem farmotoros??


Na te se sok olajat cseréltél még.

2023. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 Nem jól, max 20-25 centit. Amúgy meg az olajteknő hátsó részén van a leeresztő tehát jól is fog jönni hogy kicsit hátra dől.
2023. szept. 19. 12:07
 8/17 anonim ***** válasza:
Olaj cseréhez tökéletes!
2023. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
#6 És ha hátra dönti mi van? A leeresztett 5 literből marad egy fél decivel több a karterben? Hú mekkora tragédia....
2023. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 veterán vas ***** válasza:

Azt hittem valami komolyabb munkához kell.

Csupán az olajcsere kedvéért, teljesen fölösleges egy ekkora tákolmányt összehozni, és aztán egész évben a garázsban kerülgetni.

2023. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!