Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fából autórámpa otthonra?

Fából autórámpa otthonra?

Figyelt kérdés

Ilyenre gondoltam: [link]


Mennyire biztonságos? A rétegelt lécek képesek megtartani a kocsi súlyának kb felét (kb 800 kg) anélkül hogy szétnyomná őket a kocsi?



2023. szept. 19. 09:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#6: Általában az olajteknő hátulján van a leeresztő csavar (ott kevésbé veri le a fekvőrendőr).

Szóval még jobb is ha kicsit megdöntöd.

Olajcseréhez tökéletes megoldás, sik betonon/aszfalton atom stabil.

2023. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 veterán vas ***** válasza:

Lehet cifrázni, de egyetlen autótipusnál sem opció, hogy "kicsit döntött" legyen az olajteknő állása.

Vízszintes a talajon álljon a négy kerék és kész.

2023. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12: Remélem a csomagtartóból is kipakolsz előtte, és a küszöböt benézed vízmertékkel.

Ember ha 15 centivel megemeled a kocsi elejét, az kb 3.5 fok lejtés, a kocsibejáród vagy udvarod minimum 2 fokot lejt, hogy lefolyjon rola a víz..

2023. szept. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy itt mindenki a sufnituningot részesíti előnyben és nem okoz problémát senkinek, hogy egy megdöntött autónál az olajsár nagy része benne marad a teknőben.

Az új olajból így lehet azonnal egy "Z" kategóriájú gyenge kenést biztosító szart csinálni egyetlen perc alatt.

Falun nem probléma, hogy a hülyeség párosul a lendülettel, csak az a lényeg, hogy a járgány szombaton elmenjen a diszkóig.

Hajrá!

2023. szept. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#14: láttál már olajteknőt belülről? teljesen mindegy hogy emeled a kocsit, az olajsár jó része benne fog maradni
2023. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

15.

Bocs, de nekem AUTÓM van ami folyamatosan méri a viszkozitását az olajnak.

A ti rozzant tákolmányaitoknál persze tök mindegy, mert úgy sem mentek tovább a vegyesbóótnál.

2023. szept. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 veterán vas ***** válasza:

#13.

Sem szögmérő sem a vízmérték nincs a garázsomban, ezek nélkül szoktam olajat cserélni. 😀

/én kérek elnézést/

2023. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!