Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez rövidzárlat lehet? Nagy a baj?

Ez rövidzárlat lehet? Nagy a baj?

Figyelt kérdés

A szomszédom a múlthéten elutazott és addig rám bízta, hogy etessem a kutyáját. Csomó napelemje van, és cserébe megengedte, hogy nála töltsem az autóm (neki is elektromos autója van)

Valamit nagyon benéztem, és töltés után nem tettem vissza a kábelt a helyére és valahogy a kerék alá csavarodott, amikor kitolattam a garázsból. Az meg kiszakadt a falból, szikrázott meg pukkant egy nagyot és azóta nincs áram a garázsban meg a kerti konnektorban sem. A házban nem tudom, hogy van-e, oda nincs kulcsom. Kb 10 perccel később pedig a garázsban lévő akkuk elkezdtek csendesen morogni, kb olyan hangjuk volt, mint mikor a pezsgőtabletta feloldódik a vízben. Azonnal kerestem szerszámot és a saruról levettem a kábelt, azóta csöndben vannak.

Hétvégén jön haza a szomszéd, de még nem mertem neki szólni. Nagy baj történhetett? Természetesen kifizetem majd neki a kárt.



2023. okt. 11. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat tudunk a rendszerről a leírásod alapján.

Lett egy zárlat, amitől lementek a biztosítékok. Kellett volna szólnod a szomszédnak, mert aztóta lehet hogy leolvadt a fagyasztó vagy megfulladtak az akváriumban a halai...

Az akkuk túltöltődéstől pezsegnek - ha ólomakkuk. Talán olyan a rendszer, hogy ilyenkor (ha a hálózat felé nem termelhet, mert az le van kapcsolva) is tudja tölteni az akkukat, fogyasztani viszont nem tud, mert ugye áramszünet van.

2023. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rohadt sok akku van, megszámolni sem tudom, kb 50re saccolom, vagy mégtöbb. A padlásról jövő fővezeték az akkukhoz kb olyan vastag mint a csuklóm. Különböző kupacokban vannak, az egyik sarokban sima autó akkuk vannak összekötve, a másikban nagyobb teherautó akkuk, meg egy mégnagyobb kupac, ahol mégnagyobb akkuk vannak, talán villástargoncáé, nem tudom. Meg van egy mégnagyobb kupac, ahol több száz pici akku van egymásba kötve, kb akkora mint egy ceruzaelem, asszem azok litiumosak. Azt biztosan tudom, hogy a hálózatra nem termel, csupán saját magának. Valamikor még szídta is a szomszéd orbánékat, hogy nem éri meg eladni az áramot az államnak.
2023. okt. 11. 14:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de a házban van-e áram? A fagyasztó(k) miatt! Keress villanyóra szekrényt! Mi van a biztosítékokkal? Ha nem tudod kideríteni, én felhívnám most a szomszédot, nem várnék hétvégéig. Több százezres kár lehet, ha tele van a fagyasztója hússal. Vagy ahogy az első válaszoló írta, akár akváriuma is lehet, amiben áram nélkül hétvégéig minden hal elpusztul.

Feltételezem ezt az akkumulátor "gyárat" ő építette össze, így gondolom, ha hazaér simán újraindítja az áramtermelést, de ha a házban nincs áram, abból nagy baj lehet.

2023. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Asszem a házban van áram, különben bekapcsolt volna a riasztó, nem?

Itt a garázsban van a falra szerelve egy nagy fehér fémdoboz kicsi képérnyővel és belemegy egy csomó kábel. Azt írja a képernyőn, hogy C1 CAN Isolation fault, és sárgán pislog. Ha ez a doboz működik, akkor csak van áram,nem?

2023. okt. 11. 14:51
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szigetüzemű rendszer.

Mi lenne, ha hívnál villanyszerelő vállalkozót, aki ezzel foglalkozik.

MOST!!!


"Isolation fault, és sárgán pislog"

Kiírta hogy: Leválasztási hiba!

• Ellenőrizze az inverter csatlakozását.

• Ha az inverter nem tér vissza normál állapotába, további segítségért forduljon a helyi napenergia-szakértőhöz.



"megengedte, hogy nála töltsem az autóm"

Többet nem kell átvinned az biztos!



"kiszakadt a falból, szikrázott meg pukkant egy nagyot és azóta nincs áram a garázsban meg a kerti konnektorban sem"


-Lement a kismegszakító. Villanyszerelő megnézi a kiszakadt csatlakozót. Kijavítja a hibát és vissza lehet jó eséllyel nyomni a megszakítókat és az áram-védőt...

2023. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Az rövidzár volt bizony. És valami össze is olvadt.

Jó hogy volt annyi lélekjelenléted hogy leválasztottad az akkukat.

Gondolom valami maszek monyák rendszer nulla védelemmel.

Ha szerencséd van nem lett nagy bajuk az akksinak, csak kicsit megmelegedtek.

2023. okt. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy előbb tudott a problémáról, mint ahogy te összeraktad, hogy mi történt. :D
2023. okt. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nos? Most már áruld el mi lett a story vége. Biztos hazaért a szomszéd.
2023. okt. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tönkretette az akksikat. Szerintem már elásta a szomszéd a diófa alá...
2023. okt. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végülis nem lett nagy baj, mert 20 perc alatt visszakacsolt mindent, és a hűtő is kb üres volt. A hetedik valaszolónak is igaza volt, mert valóban tudott mindenről, a telója szólt neki, hogy leállt a rendszer.
2023. okt. 15. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!