Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Árt az elektromos/akkus...

Árt az elektromos/akkus eszközöknek a hideg?

Figyelt kérdés

Van egy akkus fúró csavarozóm és egy akkus fúró kalapácsom 1-1 akksival és töltővel. Ha ezek kint lennének télen egy fűtetlen, szigeteletlen de fedett műhelyben akkor kibírnák a telet? Házban nem akarom tárolni, megkaptam a leszólást, hogy ne akarjak már a házból is műhelyet csinálni.

A többi cucc pl fűkasza vagy egyéb benzines dolgok tudom hogy kihúzzák a telet, de attól tartok, hogy ezek az elektromos dolgok bepárásodnak és zárlatosak lesznek. Li-Ion akku van benne. Ni-Cd akksikkal volt tapasztalatom, feltöltve eltettem, és tavaszra megpusztult.


nov. 25. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem jót nem tesz neki sem a mínusz, sem a +30 feletti hőmérséklet,így én a kocsiban ezen szélsőséges hőmérsékletek esetén kiveszem onnan. Persze előfordult már hogy 1x-1x bent maradt, sbár nem történt az akkuval komoly károsodás de érezhető volt hogy a -5 fokos akkus fúró nem volt 100% top állapotban,azaz sokkal erőtlenebb volt. Egyszóval ne hagyd minuszokban napokig az akkus gépeket.
nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Árt.

2 akksit nem mersz elrejteni valahol az asszony elől? :DDDD

nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

5 fokig ajánlott, minden gond nèlkül, csak töltsed fel őket. Hidegben nő az önkisülèse. 0 alatt azèrt tartósan ne tárold.

Hidegben a kapacitásuk esik le, hamarabb merülnek.

A túl hidegben változás lesz a belsejèbe, ami nem használ neki.

nov. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. De az akkun kívül minden más mehet ki?
nov. 25. 12:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akku fajtájától függ. Az akkus Braun villanyborotvám a fűtetlen nyaralónkban pihen télen és tavasszal azonnal indul, a fél évvel korábbi feltöltést még nem vesztette el. Viszont a kínai rúdcsavarozóm még melegben sem tart ki 1 napnál tovább.
nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4# akkun kívül minden mehet ki.
nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor párásodik be, ha kintről beviszed a melegben. De ennyit akkor is kibírnak, max az elektronika miatt pár órát vár az ember.

Nekem a különálló, fűtetlen műhelybe van 25 ève minden szerszámom, gèpen, e miatt mèg soha semmi nem ment tönkre. Max az akkukat szoktam a ház alatti pincèbe letenni.

nov. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

A litiumos akkukat úgy tudod kinyírni, ha hidegen fullra töltöd, majd beviszed a melegbe.

Ezt leszámítva tárolni lehet -20 fokban is, semmi baja nem lesz.

nov. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lítium akkut úgy tárold hőmérséklettől függetlenül, hogy 50-60%-os töltöttségen rakod el. Mielőtt használod, felrakod töltőre.
nov. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!