Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műanyag nyílászárót mivel...

Műanyag nyílászárót mivel lehet a legjobban leszigetelni? (akármivel)

Figyelt kérdés

Bárhogy állítom az ablakot, vannak részei, ahol nem zár rendesen, és bejön a hideg levegő, ami nagyon le tudja hűteni a szobát, és a fal is könnyen penészedik mellette. Feltételezhetően azért rossz, mert régi a gumi, a keret, az üveg is nagyon átengedi a hideget, minden szar. Cserélve lesz, most alternatív megoldásra van szükség.

Mit lehet tenni, hogy azokat a részeket, ahol bejön a hideg, bárhogyan, akár a keret további deformálódásával számolva leszigeteljem?

Vettem D-profilt, beragasztottam a keretben futó tömítés mellé, semmi változás. Olvastam olyat, hogy kültéri akril tömítővel is ki lehet nyomni, de azt meg nem igazán értem, hogyan kéne.



nov. 27. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet oda vágni szivacsot és oda tenni vagy ragasztani és jól fog zárni.

Persze kell egy kis ügyesség és kreativitás is hozzá.

nov. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a szárny mellett jön be a hideg és nem a fal és a tok között?
nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1: szivacsot hova? A gumi tömítések mellé, ahová csak tudom? És milyen szivacsot?

#2: igen, tuti, hogy nem a falnál jön be. Hangból is érzékelem, hogy amikor beljebb nyomom az ablak keretét, a kinti zaj halkabb lesz. Papírt is zárt állapotban be tudok csúsztani a gumi alá.

Most annyit csináltam az egyik ablaknál, hogy a D-profilt arra a részre ragasztottam rá, amire rázáródik az ablakban lévő gumi. Nem mondom, hogy tökéletes, de egy fokkal jobb lett.

nov. 28. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:
vegyél garázsajtó tömítést. Kb 1cm széles és magas, fekete, és pont bele tudod rakni az ablakszárny kerete melletti mélyedésbe a gyári tömítővacakság mellett. Onnantól kezdve elfelejthetsz minden korábbi kínlódást és zsanértekergetést.
nov. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jól hangzik :D És szerinted ilyet hol tudnék venni? Neten rákerestem, de van mindenféle. Gondolom ha bemegyek egy random barkácsboltba, ott nem fogok ilyennel találkozni.
nov. 30. 06:55
 6/8 anonim ***** válasza:

De, random barkácsboltba menj be. Obi praktiker nem lesz nyerő.

olyan helyre menj ahol van faipari cucc, szerelvények, zárak és árulnak ajtra-ablakra ragsztható szigetelést. Ne szivacsot vegyél, sz szar. Olyan Mint a "D" alakú csak kb 1 centi széles és 1 centi magas és fekete. Nekem a garázsajtó szigetelést mondták, hogy így hívják. De előbb csak egy próbát vegyél, ami mondjuk a rövidebbik oldalra jó és mindig vágd el oldalanként. Ne 1 db-ban tekerd körbe. A záraknál lehet, hogy ki kell majd hagyni, de nem biztos. Légy kreatív és ügyes.

nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyelőre próbáltam a hagyományos D-profilos szigetelővel kreatív és ügyes lenni úgy, hogy a gyári szigetelő mellé is beragasztott, és arra a lapra is, amire a gyári szigetelő záródik rá, de akárhogy ragasztom, néhány ponton akkor is bejön a hideg, ha az a fizika szabályait meghazudtolja. Ja és persze az ablakot ha kinyitom, a két szigetelés közt vizesedik rendesen. Úgyhogy ha úgy adja időm, mindenképp keresek ilyen szigetelést, és körbe ragasztom az egész kicseszett ablakot.
dec. 5. 10:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Addig szigszalagozd körbe a nem nyitogatott ablakokat belülről.
dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!