Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Wc tartály probléma megoldása...

Wc tartály probléma megoldása mennyire nehéz feladat?

Figyelt kérdés

A vécénk tartályával van egy baj. Folyton tartani kell a lehúzót, hogy folyjon a víz. Nem marad lent, amíg a tartály ki nem ürül. Eddig azt hittem, hogy ez egy ilyen tartály, de most beszélgettem egy emberrel, és szóba kerül, és ő azt mondta, hogy valamit meg lehet javítani benne, hogy működjön, és hogy ez egy pitiáner feladat, bárki meg tudja csinálni. Én nem vagyok szakmabeli, és annyira nem is fontos probléma, hogy szerelőt hívjak, azonban, ha tényleg ennyire könnyű, akkor lehet megpróbálnám.

Ez valóban ilyen könnyű, vagy csak túlzott az illető?

Mit kell ezeken cserélni, vagy mi a módja a javításnak?



jan. 19. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen tartály, akkor folyton tartani kell a lehúzot.

[link]

jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pontosan ilyen. Akkor ezek szerint, ez gyárilag van így. Köszönöm szépen a választ, további szép estét kívánok!
jan. 19. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen van nekem is. víztakarékosnak hívják, mert annyi vizet eresztesz, ameddig tartod a lehúzót. Ha húzod, jön a víz addig, míg le nem ürül, vagy el nem engeded.
jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

2 féle tartály van. Az egyik olyan mint ami neked van, addig folyik ameddig húzod, a másik meg egy kicsi húzásra leüríti az egészet.

Pontosabban nem is a tartály a kétféle, hanem a belső része. Azt lehet cserélni. Nekem olyan volt ami leküldte az egész tartálynyi vizet egyben, de átszereltem, mert nem kell feleslegesen elpacsálni a vizet ha nem muszály.

Kérj boltban olyan belsőt ami leüríti az egészet és pakold át. Nem bonyolult. Ha volt LEGOd annó, akkor menni fog.

jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is direkt vettem ilyent, ami csak addig folyik, ameddig húzom.

Örülj neki, hogy ilyened van. Ha csak pisil az ember, akkor felesleges annyi vizet leengedni, mint mikor ott kell mosatni egy kilós halmot.

Egyrészt a víz nincs ingyen, másrészt meg éjszaka is kevesebb hanghatással jár, ha rövidebb ideig zúg, a lehúzással és újratöltéssel.

jan. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki hogy ilyen! Én be is tiltanám azt ami gombnyomásra leüríti a full tartályt. Ha meghibásodik, akkor meg nyilván ömlik a víz megállíthatatlanul... közintézményekben, kollégiumokban egyaránt, mert ugye a Mofém gömbcsapot már kispórolják... nehogy véletlenségből a hat WC tartályból egyet külön el lehessen zárni... Érthetetlen, hogy manapság -amikor a környezetvédelem és energiatakarékosság körül különösen nagy a felhajtás- hogyan engednek még ilyen energiapazarló eszközt gyártani.

A mosógépgyártók pl. eszement módon túlzsúfolt elektronikájú gépeket csinálnak hogy ciklusonként pár deci vizet megspóroljanak, miközben a wc tartályok meg köbméterszámra pazarolják vizet, pedig semmilyen elektronika nem kell a takarékos megoldáshoz.

jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!