Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mire kell vigyázni, amikor...

Mire kell vigyázni, amikor flexel vágog?

Figyelt kérdés
Folyton attól félek, hogy lerepül, eltörik a korong, megvág ilyesmi. Milyen védőfelszerelés kell, ami segíthet?

jan. 22. 13:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

"A kesztyű belelóg a korongba, bekapja, elrántja a flexet és kész ..."


Ezt most komolyan írtad ?...a kezeden lévő kesztyű hogy lóg bele a korongba.

jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%
Ja, tudom, mint amikor az esztergagépbe sem lóg bele a nyaklánc. A laza ruházat sem lóg bele a forgó, mozgó területbe... Ugye?
jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Tökmindegy mit ír a használati, józan paraszti ész, hogy nem viselsz kesztyűt ha ilyennel dolgozol.


Persze, kétkezes gép, mégis az emberek 90%a egykézzel fogja…a másikkal meg azt amit éppen vág.

jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
Sokat hegesztek és ez sok csiszolással, darabolással jár. Bőr hegesztőkesztyűt használok hozzá. Párszor már belevágtam, belecsiszoltam a kesztyűmbe, de mivel bőr, nem rántja be. Egy körfűrészkorong biztos bekapná, de flexre nem teszek ilyesmit, vagy ha mégis, akkor nem kell hozzá kesztyű, mert a fűrészpor nem ég bele a bőrömbe.
jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk flexre vagány körfűrész korongot tenni, én nem nagyon merném, de ja.
jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
39%
Egyedül fúró és eszterga olyan, hogy rátekeredhet a kesztyű tudtommal. Nem találom a szabályt, aki tudja, belinkelhetné.
jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
14:51, tegyük hozzá a körfűrészgépet, a gyalugépet, a marógépet
jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%
A flexre is rátekeredhet a kesztyű... Ha már szabályra akarsz hivatkozni, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy abban lesz valami kitétel, hogy pl. csak bőrkesztyű vagy hasonló. Csakhogy amikor az ember dolgozik egy műhelyben, akkor könnyen megfeledkezik ilyen apróságokról és máris kész a baleset. Hagyományos kesztyűvel egészen biztosan tilos a flexelés, ez tény! Jobb egyáltalán semmilyet nem használni.
jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%

Hát, nem tudom, én egyszer vágtam meg az ujjam sarokcsiszolóval, amikor tmk-ban voltam kénytelen az ottani kis 115-ös redvát használni egy-két rondább javítás simábbra köszörülgetésére nagyon gyorsan, a karbantartó meg, akire rátolták többek közt ezt is, másik ilyen random feladatával volt el (vagy pont tűzoltás jelleggel karbantartott, nem emlékszem már). Azon nem volt védőburkolat, én meg nem vagyok ehhez szokva. Hozzájön még, hogy neked kellett előre tolva tartani a gombot, mert az ég adta világon semmiben nem tudott már megakadni... Textilhátú bőrkesztyű volt rajtam, de ez csak annyiban volt kellemetlen, hogy belehordta a textilt az ujjamba, ahogy pár mm mélyen belehasított. Esze ágában nem volt feltekerni, ment az keresztül mindenen, mint fos a gőzön. Még a fűrész csak-csak tudhat olyat, hogy bekapja a kesztyűt, de rég nem a kesztyű a baj addigra már. Fúrónál és esztergánál a forgács berántja, és ténylegesen odakényszeríti a kezedet. Nagyobb nyomaték vagy nagyobb perdület, esetleg a kettő egyszerre, nyilvánvalóan hatalmas gond lesz minden esetben, és teljesen véletlenszerű, hogy mikor kap el a forgács. Ott is az van, hogy egyébként ha mindent ugyanúgy csinálsz, akkor a kezedet vágja meg a forgács, de annyi, nem te tekeredsz fel az egész cuccra, már amennyire lehetséges persze (van egy ilyen videó esztergával, fú, gyerekek...)


Visszatérve a lényeges momentumra: emberünk "megfeledkezik" ezekről az "apróságokról". Ilyesmi leginkább ott fordul elő, ahol nagyvonalúan "megfeledkeznek" normális munkavédelmi oktatásra küldeni a népet rendszeresen. Itt a normális szó a kulcsomomentum, mielőtt nagyon segíteni kéne megérteni bárkinek. Érzékletesen el szokták mondani, miből mi lehet, milyen valószínűséggel, és végiggondolni, hogy megéri-e pl egy kesztyűcserén spórolni pár fillért a főnöködnek.

jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
79%

Valószínűleg valami okj-s asztalos, akinek az oktatója ezt a bölcsességet a szájába rágta mint az élet nagy igazságát, amire maga jött rá, és ennyi.

Sokan elmagyarázták már, hogy más eszközök más ás másfajta védelmet, védőeszközt igényelnek.

Aki ezt nem fogja fel, nem érti meg, az hülye, de közben káros is, mert megpróbálja lebeszélni a másikat a normális munkavégzésről.


Flex + védőszemüveg, Kesztyű, munkavédelmi bakancs, és hosszú szűrú munkavédelmi zárt ruha.

Az hogy ebből ki -mit tart be, az saját döntés, de ez az elvárás.

jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!