Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért is kell a radiátort...

Miért is kell a radiátort ferdén felrakni a falra?

Figyelt kérdés
Több helyütt láttam hogy nem vízszintbe vannak, hanem lejtenek. Állítólag azért mert úgy segít neki a gravitáció. De amit nem értek akkor az hogy míg az egyik vége alacsonyan van a másik magasan, ott meg a gravitáció ellenünk dolgozik.
febr. 4. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Erre kíváncsi vagyok én is, mert nálunk is ferdén van a konvektor, de csak a parapetes. Én erről a gravitációs dologról még nem hallottam. Nekem az a meglátásom, hogy annak idején a mesteremberek építették be sz.rul a falba.
febr. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
85%
A radiátorok végét azért tették régebben kicsit alacsonyabbra, hogy ne tudjon a levegő megrekedni a hátsó felső sarokban. Ha levegő kerül a rendszerbe feltöltéskor az a magasabb pont felé igyekszik ha nem akadályozza semmi, ez esetben a levegőztető szelepen könnyen kiengedhető. Nincs jelentősége a megdöntésnek levegőztetőszeleppel ellátott radiátoroknál és nem muszáj annyira ferdén feltenni, hogy az észrevehető legyen.
febr. 5. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Vízszintes vagy a bekötés irányába emelkedjen 1-3 fokot! Így ha a felső szelep ki van nyitva, akkor a csövek felé ki megy az esetleges légbuborék a radiátorból automatikusan.
febr. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Ez hülyeség, mert a légtelenítő szelep felé kell a buborékbak mennie, hogy ki tudd engedni a rendszerből.
febr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

1# a konvektor egy gázkèszülèk, nem radiátor, nincs benne víz.

Ahogy írták, a lègtelenítès miatt.

febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
4-es! és azokban a régebbi tagosított bordás radiátorokban melyeknek a végében eleve nincsen légtelenítő ,ott akkor hogy megy ki a levegő?
febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ok, de ettől függetlenül egyenesen álló parapetes konvektor is ritka, mint a fehér holló.
febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Légtelenítés miatt.

Ha van a radiátor végén légtelenítőszelep, akkor az a vége van magasabban.

Ha nincs, akkor a felső bekötesi oldal van magasabban, így a csőben ki tud bugyogni a buborék.

febr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

A parapetes konvekorok azért állnak ferdén, mert az emberek szeretnek neki dőlve melegedni.

Azokban a házakba ahova 20-30 éve konvektorokat rakatak nem igen volt vízszintbe a padló, szóval ha eredetileg vizbe volt a konvektor, ti ráültetek szépen felvette a padló lejését.

febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!