Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az furcsa,ha lány létemre...

Az furcsa,ha lány létemre érdekelne az asztalos szakma?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.Igazából nem azon gondolkodom,hogy asztalosnak állok,csak érdekel a fa megmunkálása,hogy hogyan lehetne fával dolgozni,ez olyan érdekes számomra,meg a faragás.Félre ne értsen senki,ezek közül egyiket sem végzem,igazából csak érdekel.De nem mondanám,hogy ki se próbálnám,igazából,csak nincs ki tanítson,akivel tanulnék,ilyen hobbi szinten.Esetleg lenne olyan aki tudna valamiféle segítővideókat ajánlani,ami ilyenekkel foglalkozik?Van ilyen?

A válaszokat előre is köszönöm!



márc. 6. 07:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Nincs ebben semmi furcsa, nekem van olyan, már volt kolléganőm, akinek (vas) esztergályos a szakmája, sőt együtt jártunk A-s jogsit csinálni.

Amúgy figyelmeztetlek, hogy nagyon veszélyes szakma, szinte nincs is asztalos az akinek ne hiányozna ujja.

Videók vannak a youtube-on bőven.

https://www.youtube.com/@hauchtomi

márc. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

#1: Nekem 3 asztalos is van a családban, mindegyiknek 10 teljes ujja van.

Szerintem ha valaki ésszel csinálja, tehát tényleg tolófát használ a szalag es körfűresznél, ahogy tanítják, meg nem kapkod, hanem rendesen rögzíti a munkadarabot, a szerszámait karban tartja, akkor nem veszélyesebb más kétkezi munkáknál.

Teljesen ok, hogy nőként érdekel, ki kell próbálni.

Nyilván ha üzletszerűen ezt akarod űzni, ott el kell nagyon gondolkodni, hogy női fizikummal mit lennél képes mozgatni, felszerelni úgy, hogy közben nem teszed tönkre magad.

márc. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát végezz el egy asztalos szakmát és akkor legalább olyan konyhabútort csinálsz magadnak amilyet akarsz és csak az anyagot kell fizetned.
márc. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
#2 Elhiszem, de te is tudod, hogy elég csak egy pillanatnyi figyelemhiány, és máris megvan a baj(nem csak itt, hanem sok más szakmában is), és nem csak a fűrészel lehet az embernek balesete, hanem sok minden mással. Apámnak pl gyalulás közben kapta le az ujja hegyét a gyalugép, mert egy csomóban megugrott a fa.
márc. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok asztalost ismerek mindegyiknek meg vannak az újjai. Nekem ez amolyan hobbi, sosem tanultam és 10 újjal rendelkezek...

Ennyi erővel lehetne sorolni a veszéleket, mert mindenbe bele lehet halni:

- tetőfedő leesik a tetőről

- kőműves lesik a födémről, rádől a saját fala

- villany szerelőt megrázza az áram

- söfőr, futár karambolozik

- motoros, biciklis futárt, elütik

- gyalogos sétál át a zebrán, elütik

- autószerelőre ráesik az autó, miközben alatta dolgozik. (csápos emelőnél is előfordul).

- séta közben beléd csap a villám (2x nagyobb a valószínűség, minthogy megnyerd az 5-ös lottót)

stb.


Szerintem vágj bele, de lehet kihívás lesz munkát szerezned a nemed miatt. Az erőléted meg majd meglesz hozzá, de azért kezdj el crossfitt, kattleball, trx vagy valami hasonlót csinálni mellette. Ha ezt 2 évig heti 3x csinálod, sok csoport társadnál jóval erősebb és kitartóbb leszel, úgy hogy a női alakatod is megmarad.

márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azèr egy bútorasztalos, restaurátor, vagy berakások kèszítèse szèp, aprólèkos, időigènyes munka. Hobbi szinten meg bármit lehet csinálni.

De van pl egy burkoló csaj is a neten, szèpen dolgozik, keresik is, főleg a nők, mert jól szótèrtenek egymással. Tehát bármi lehetsèges.

márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretek ilyesmivel foglalkozni, nő létemre. Otthon is sok munkát én csinálok a lányommal, csiszolás, festés, ajtó, ablak, hasonlók. Az építkezés alatt én hoztam rendbe az ajtókat teljesen, a páromat más érdekli, inkább villanyt szerel.

Van egy gyönyörű, 6m hosszú, mennyezetig érő, egyedi beépített szekrényünk a folyosón. Minden részét egy olyan asztalos csinált, aki nálam is kisebb, vékonyabb, kb. 155cm-s vékony emberke. Mindent megcsinál, fantasztikus egyedi belső ablakot is készített nekünk. Amikor nehezet kellett emelni, beszerelni akkor hozott egy segítőt magával és ennyi.

Asztalosnak mindig van munkája és boldoggá tesz az a munka, mert azonnal van eredménye, ami maradandó is.

márc. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bereczk Jénos ***** válasza:
81%

Műbútor asztalosként végeztem, sok nővel dolgoztam!!!

Aztán fordult a dolog én elkezdtem NŐI munkákat csinálni, pl. szívesen főztem, de hány férfi szakács van, varrtam varrógéppel, most nosztalgiázom 76 évesen vettem varrógépet, igaz most inkább szerelem!!! Egyszer éppen vasaltam, amikor jött egy kolléga: "Te vasalsz?" felemeltem a selymet, fotókat szárítottam selyem raszter felületűre!!! Katonaként az első feladatom volt 80 katonaköpenyt kivasalni, elértem, ha valami munkára jelentkeztem, "maga már végzett!!" Mivel akkor még a seregben lányok nem voltak, a krumplipucolás gyűlölt meló volt, az egyik oviba kaptam 5liter

sült zsírt, míg késsel pucoltuk a krumplit, közbe főtt és kajáltuk, de ha nem géppel daráltuk 1/3-a elég volt, így lettem örökös krumplipucoló, magasabb rang volt mint a tizedes!!!!

Tanulj mindent, ma már sok az áthallás, minden munka csak homályosan női, vagy férfi, megharcoltatok az egyenjogúságért, dolgozzatok, majd én pihenek!!!!

márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Max szokatlan. De 1ébként xard már le,higy furcsa-e.Az érdekel,azt kész. Egyébként nekem egyáltalán nem furcsa,nem vált ki megrökönyödést,semmi különösség-érzetet.De ha vkinél igen,ebben az esetben az se baj.Csináld azt,ami a szívedből jön.
márc. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mindent ki kell próbálni amihez kedved és lehetőséged van, az teljesen mindegy, hogy milyen nemű vagy csak találd meg az örömödet a tanulásban és a munkában is. Azt mondják aki sok mindenhez ért az igazából nem ért semmihez én ezt max részigazságnak tekintem és sohasem bántam meg dolgok amatőr módon való művelését. A fa egy csodálatos anyag, ismerd meg és ismerd meg a benned rejlő képességeket is.
márc. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!