Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért szorul a nyelve az ajtónak?

Miért szorul a nyelve az ajtónak?

Figyelt kérdés
Van egy viszonylag új (kb 2-3 éves) műanyag bejárati ajtó. Ahogy néztem 5 ponton záródik. A kilincset nem mindig lehet lenyomni amikor a nyelv kint van, illetve nem mindig lehet felnyomni amikor a nyelv bent van. (Nyitott állapotban sem.) Olyan mintha megakadna belül valamiért. Vettem zártisztító sprayt, befújtam mindenhol, vékony szálú kefével kitisztitottam ahol lehetett, de ez nem oldotta meg sajnos a problémát. Esetleg hozzáértőbb emberek vagy akik már találkoztak ilyennel tudnának segíteni, hogy mi lehet a gond, mi okozza ezt a jelenséget?

márc. 9. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetleg a mozgó vasalat részek nem passzolnak a kereten levő fém rögzítő elemekhez. Úgy értem, hogy a kilincs mozgatásakor "nem talál bele" a kereten levő nútba, mert picit arrébb kellene állítani. Első körben ezt nézném meg.

Annyi féle vasalattal rendelkező műanyag ajtó van, hogy konkrét típus ismeretében lehetne közelebb jutni a megoldáshoz.

annyit lehetne még tenni, hogy megnézed a vasalat márkáját, és a gyártó honlapján szokott lenni beépítési, használati és karbantartási útmutató (szakembereknek szólót kell keresni).

márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még most kicsit szorul de majd fog az még jobban is.

NAgyon szarok a műanyag nyilászárók.

Többet tudok aki kidobta a szemétbe mert csak kinkódott vele.

márc. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2-es, vannak eleve ferdén, hibásan beépített műanyag nyílászárók, van úgy, hogy a tulajdonos nem tartja karban (kötelező fél év után), csapkodja, kilincset félig lenyomva rángatja stb, szóval a beépítés, használat médja sokat nyom a latban, hogy hosszú távon milyen összbenyomása van valakinek.

Ez nem zárja ki, hogy alapvetően jó konstrukciók is vannak, ahol a tulaj utánaállít, ha kicsit akad, mint a kérdező is érzi, hogy tenni kell valamit, mielőtt rosszabbodik a helyzet.

márc. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!