Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűkasza miért fullad le...

Fűkasza miért fullad le gázadásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy kínai fűkaszám. 6 éve nyűzöm. Elkezdett lefulladni a motor gázadásra. Vettem új gyertyát, karburátort. A helyzet ugyanaz. Sehogy nem lehet a karbit beállítani. Csak alapjáraton megy és kész. Még nem szedtem szét. Következő, ami lesz gondolom szimering csere. De ha a szimering ki van menve, akkor nem az lenne a jele, hogy nem is indul be a kasza? Ez pedig beindul, csak gázadásra nem reagál.

ápr. 1. 10:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Nincs. Csak indításnál használunk szivatót tudom.

Most szét van szedve. Még megtakarítom rendesen. Vettem új pakolásokat, szimeringet. Már akkor azokat is kicserélem. Közben észre vettem a szívótorokban az egyik menet elkezdett kifelé jönni a műanyag házból. Lehet ott sem tömített rendesen. Azt is kicserélem. Összerakom és meglátom mi lesz vele. Ha alapjáraton megy elvileg valami pakolás hibának kell csak lennie.

ápr. 4. 13:09
 12/21 anonim ***** válasza:
Pakolás? Menet a műanyagban? Ezek mit jelentenek?
ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Elnézést.

Pakolás = tömítés készlet.

Menet a műanyagban. Mármint a szívótorok műanyag részében van 2 menetes rész, ami ugye fém. És az egyik kezdett kifelé jönni belőle. Ezáltal a szívótorok síkjából kint lóg a menetes rész, aminek ugye alapesetben benne kellene lenni.

ápr. 4. 20:45
 14/21 anonim ***** válasza:
Két csavar fogja a karburátort, azok lazultak ki. Légszűrő tisztításakor látszania kell, meg ha lötyög az egész, az is árulkodó lehet. Olyankor egyébként be se indul, mert az impulzusfurat gyakorlatilag 0 nyomást közvetít.
ápr. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Túl sok üzemanyagot kap. Ha régen jó volt, akkor a karburátort kell megpróbálni kitisztítani. Valószínűleg be lesz állva a membrán, azt cserélni kell.
ápr. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Értem. Mindenki azt mondja biztos a karburátor a hibás. Csakhogy ugyanazt a karburátort felraktam egy másik kaszára és az gond nélkül megy vele. Akkor mi baja a karburátornak???
ápr. 5. 21:03
 17/21 anonim ***** válasza:
Akkor állíts a magasfordulati vagy közepesfordulati csavaron, ha van rajta ilyen attól függően, hogy már a felpörgés közben lefullad vagy felpörög rendesen, de utána fullad le. Csak magától ezek ritkán szoktak elállítódni. Jellemzőbb, hogy membrán keményedik meg, akkor viszont bármit állíthatsz rajta, látszólag sehogy sem akar jó lenni, ezért érdemes először tisztítani és ellenőrizni a belsejét.
ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha megváltozik a gép viselkedése, a karburátorállítás a legutolsó, amihez nyúlunk, és tesszük ezt annak tudatában, hogy ahogy telnek a munkaórák, valószínűleg egyre többet ártunk vele. A valódi hibát kell feltárni egy faék egyszerű gépben is. Az esetek túlnyomó részében egyszerű tisztítás vagy alkatrészcsere, ráadásul általában filléres holmik.

Ehhez hozzájön még, hogy karburátort állítani igényel némi rutint is, videókat nézni róla és próbálni ügyesnek lenni nem ugyanaz, mint fordulatszámmérővel ellenőrizve gyári értékekre hozni a sokszázadikat.

ápr. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Na most már én sem tudom, mi volt a hiba. Kapott új szimeringeket, tömítéseket, szívótorok ki lett cserélve. Új karburátor van rajta. Benzincsövek is cserélve lettek. És azóta megy a gép.
ápr. 7. 15:24
 20/21 anonim ***** válasza:
A benzincsőre saccolnék, de egyáltalán nem baj, hogy becsülettel gatyába ráztad a gépet, meg fogja hálálni, reméljük jó sokáig!
ápr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!