Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ajtóra szúnyogháló keret...

Ajtóra szúnyogháló keret gyalult fából?

Figyelt kérdés
Tüzépen szokott lenni szép gyalult 2, 3 méteres szálban. De nem tudom milyen vastag érné meg hogy nem csak 1 nyarat bírjon a keret. A tetőléc szálja 1400 ft, de az vastag. Milyen faanyagból jönne ki olcsóbban?
ápr. 17. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Kis vékony szegőlécekből csináltam régebben, talán max 1cm volt a vastagsága.

lelazúroztam.

Rátűzögettem a hálót. Az ablakratétel előtt körbeszilóztam a keretet belülről, aztán odacsavaroztam.

Évekig rendben volt, akkor szedtem le amikor ablakot cseréltünk és lett rendes háló rá.

Még évekig rendben lett volna. Vettem egy teljes tekercs szúnyoghálót, így ha cserélni kellett volna rajta, az is ment volna. Mondhatni filléres megoldás volt.

Csúnyának se mondhattam igazából, illett az ablakhoz.

Ahol redőny volt, ott simán az ablakra tűztem a hálót és ott is kikentem szilóval, aztán takarta a redőny keret az egészet.


Ezek régi fa ablakok voltak.

Műanyagra biztos nem csinálnék ilyet. Ha nagyon kényszerben lennék, akkor max szilóval odaragasztanám ami leszedhető a későbbiekben nyom nélkül.

Egyébként műanyagra lehet venni fix szunyogháálót amit egyszerű behelyezni.

ápr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1. voltam, lehet rossz megnevezés a szegőléc. lényegében vékony lécre gondolok, semmi extra forma.
ápr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A terv nálam is hasonló volt mint 1-nél, csak lusta voltam, mindig hallgattam. Egyszer a párom megpróbálkozott vele, nem sikerült, elmozdult, nagy volt a rés a lécek még az ablak keret között, stb. Csak sok meló, sok idő, rossz eredmény.

Aztán tavaly gondoltam egyet és vettem egy tűzőpisztolyt, afféle erősebb, kárpithoz is jó tűzőgépet. Az U szögekkel egyszerűen körben az ablak kerethez tűztem az erős, üvegszálas szúnyoghálót.

Mivel körben szinte a peremén van, szürke a háló, alig látszik, nem rosszabb, mintha lécek lennének rászögelve.

Kb. 15 perc volt egy ablak és később ha levesszük akkor ugyanúgy javítani, festeni kell az ablakot, mint máskor.

Tényleg nem rossz, az előző nyár óta sértetlenül fent vannak. A macska az egyiket kicsit megkaparta, ennyi.

ápr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nálam a bejárati ajtó fából van, az előző szúnyogháló ajtó még stabil, 3-4 éve csináltam nyáron tetőléc, arra a szúnyogháló és szegőléc. De úgy gondoltam hogy szebb lenne egy új amit ugyanúgy lefestek, de az a gond hogy olyan drága a faanyag mostanság hogy azelőtt hálóval meg szöggel, csavarral kijött 4 ezerből, most 10 körül lenne egy ugyanolyan. Szét kell nézni alaposan hol lenne megfelelő anyag hozzá.
ápr. 17. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Mekkora mennyiségek kellenek?

4mes sima tetőléc kb 800-1000 Ft.

ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én 1400 ft-ért vettem 1 hónapja 1 szál 4 méterest a tüzépen, bramac léc, de szar ázott volt. A másik helyen is kb ugyanennyi az ára, de ott szlovák faanyag van és görbe nagyjából minden anyaguk. 2 méter x 84 cm-es keret kell plusz a szegőlécek, belül kívül fogó ami széltől szélig ér, 4 sarokvas és a szúnyogháló. Ez régebben max 4 ezerből kijött.
ápr. 17. 21:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

példa:

[link]


szárított, gyalult borovi tetőléc. (nem bramac), kevesebb mint egy ezres.

Nemtom merre laksz, dde keresni kell a környéken normálisabb fatelepet.


A sima fűrész árú (tehát amin előző nap még fütyült a rigó) az szőrős, repedt, vizes, görbe és utólag még zsugorodik, görbül.

ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!