Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műanyag doboz vagdalása mivel?

Műanyag doboz vagdalása mivel?

Figyelt kérdés

Vettem egy műanyag szortírozó dobozt, benne akarnék kialakítani egy nagyobb rekeszt pár válaszfal kivágásával. Eddig a nagy részét sikerült eltávolítanom egy kombinált fogóval, van valami ötletetek, hogy a maradékot mivel lehetne?


Igy néz ki jelenleg: [link]


máj. 12. 12:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#9 És te láttál már műszerész csipőfogót?
máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Láttam maci, de erről sikít, hogy szép síkba csiszolásos feladat.
máj. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nyilván. De ahhoz először le kell csípni a kiálló oldalfalakat.
máj. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Vagy gyönyörűségesen 0,5-1mm közé vágni akármilyen kis vágókoronggal, ugyanazzal a pici forgógéppel, amivel csiszolni is kényelmes lesz. Meg hát ami valahogy minden ilyen eggyel kisebb feladatnál bevillan, hogy ó apja, hát csak oda kell zizzenteni vele.
máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Dremellel, vágókoronggal garantáltan belekapsz a műanyagba, ha nincs kézügyességed. Egy műszerész csípőfogóval szintben le tudod vágni igényesen mindenhol. Utána már gyakorlatilag csak sorjázni kell, nagyon csiszolni nem is igazán. A hagyományos csipőfogó azért nem jó, mert azzal szintben nem lehet vágni. Nem erre való, más az élkiképzése. Szimplán ezért kifogásoltam. Egyébként nagyolásra bármi jó lehet, de a legvégén a szép vágáshoz vagy műszerész csípőfogó vagy esetleg sniccer pengéje, ha vékony az oldalfal és jól viszi. Hőre egyáltalán nincsen szükség a vágáshoz, az is max. sorjázás helyett a legvégén.
máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%
#15 Nem az a lényeg hogy műszerész csípőfogó legyen, hanem hogy leélezés mentes. Van abból oldalcsípő is, meg műszerész csípőfogó is. Viszont ezekkel nem tud a doboz alján vágni. Ezért kellene egy egyenescsiszoló.
máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%
A dobozt lerögzíted kis szorítókkal, fölötte két kéz könyökön, benne a gép, vagy pont tollszár fogás és minimális előtolás, függően attól, mennyire sietős.
máj. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Mna meglett, foleg a foton lathato szerszamokat hasznaltam: [link]


Leghasznosabb a fa veso volt, vagy 25-30 fokos lehet az ele, szinte vizszintesen tudtam gyalulni vele az anyagot vekony retegekben.


Szep nem lett, meg egy kis hezag is keletkezett, de egyelore igy is tokeletes nekem! 😅

máj. 17. 15:53
 19/19 anonim ***** válasza:
Legközelebb majd szebb lesz! Ez iyen. A véső is nagyon jó ötlet volt.
máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!