Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Új építésű lakásunk elkezdett...

Új építésű lakásunk elkezdett penészedni. Ezt már megoldottuk, de egy hónapja újra festettük a szobát, és ahol penészes volt, ledobta a festéket. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 08:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2010. nov. 8. 08:25
 2/12 A kérdező kommentje:
2010. nov. 8. 08:26
 3/12 A kérdező kommentje:
N szóval a második link már sikerült, azon látható a problémám. Nem érzem nedvesnek a falat egyáltalán, szóval nem tudom mit is csinálhatnánk vele.
2010. nov. 8. 08:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ha ledobta, az pont azt jelenti, hogy még mindig nedves a fal

tehát az alapgondot kell még mindig megoldani

2010. nov. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha újépításű, akkor kell rá lenni még garanciának, akkor pedig ez a kivitelező gondja.
2010. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy ajtósarok kezdett penészedni, mert beázott a kémény mellett. Kicsit kivéstünk belőle, 3 cm vastag szigetelőlap-darabot tettünk oda, glettelés, simítás, majd festés.
2010. nov. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Új építésű lakáson az ilyen gondokat a kivitelezőnek kell jelezni (ha társasház, nyugodtan szólj a közös képviselőnek, majd ő elintézi a kivitelezővel), garanciális hiba, bizonyos idő eltelte után pedig még szavatosság is van az épületen. Ne hagyjátok magatokat és főleg, ne ti javítgassátok, 1.) a ti pénzetek fogy, 2. a kivitelező ráfoghatja, hogy azért jelentkezik a hiba, mert nem szakszerűen csináltatok valamit.
2010. nov. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
off. kérdezőnek: megkérdezhetem hogyan oldottátok meg?
2010. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy 3 éves a lakás és már egyszer jeleztük a penészedést. Akkor azt mondták, hogy hőhidas, és kivésték, visszavakolták, lefestették. Másfél éve volt ez. Utána télen természetesen megint elkezdett penészedni, az ablaknál, és a sarkokban az ablak mellett. Folyamatosan kezeltem. Nyáron nem volt semmi gond, és amikor jött a jó idő.(sajnos az új bútorom hátlapja is kicsit penészes lett, mint most a festésnél kiderült, amikor elhúzogattuk a bútorokat) Illetve a szintén új kanapém alján a faroslemezt ,már le is kellett cserélni pont hasonló ok miatt, mert hiába kezeltem le, a szag megmaradt) Szóval el vagyok kenődve. Nem épp ezért vettünk új lakást. Ezt nem gondoltam volna.

Szerintem a falat már hiába jelezzük a kivitelezőnek, nem fog vele foglalkozni. És nem fogom kivárni, mire ideténferegnek hetek, vagy hónapok múlva. (előzőleg is ennyi idő kellet hozzá)

2010. nov. 9. 09:19
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kivitelezőnek kell intézni, súlyos kivitelezési hiba , ahogy az egyik előttem szóló is írta. Ne hagyjátok magatokat!! Addig kell hívni a kivitelezőt, amíg ki nem megy,ha kell minden nap, egyszer csak megunja, ha nem hajlandó erre, én egyszer hivatalosan levélben figyelmeztetném és utána feljelenteném. Nem kell itt jópofizni, meg várni, hogy majd csak lesz valami, ez egyértelműen kivitelezési hiba. Nem is lehet élni egy ilyen lakásban.
2010. nov. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!