Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha a tányérokat véletlen nem...

Ha a tányérokat véletlen nem sikerül tökéletesen szárazra törölni és úgy rakom el, akkor lehet valami gond, pl. idő után penészedni kezd a szekrény?

Figyelt kérdés
Túl kicsi a pultom, tehát nem tudok edényszárítót használni, így mosogatás után el is kell pakolnom az edényeket.
2011. júl. 2. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj sem lesz.
2011. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha penészedésre hajlamos a lakás, akkor lehet gond, amúgy nem.

De ha kicsi a pult, akkor is kit tudod rakni száradni őket! Átérzem a helyzeted, nálam csak egy pultrész van, ami ugyanakkora mint a mosogató és ennyi. Fix szárító nem fér el. Egy konyharuhára szoktam őket kirakni száradni. De anyósomnál például van szárító csak nincs fix helye, ha nem használja, akkor felakasztja, így nem foglal helyet. Ez is egy opció.

Vagy lehet kapni falra szerelhető szárítót, most olyanban gondolkozom, hogy felteszem a mosogató fölé, és akkor arra ki lehet rakni sok mindent. Csak félek hogy nem férne el a felső szekrény miatt. De valahogy biztosan meg lehet oldani. Szóval léteznek ilyen alternatív mgoldások :)

2011. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is konyharuhára rakom az elmosogatott cuccokat, utána mikor nagyrészt megszáradt, akkor a maradék nedvességet letörlöm a ruhával, és elpakolom őket. Csak van, hogy a végét már igen nedves ruhával törlöm.

Nnem penészedős a lakás.

Erről a falra szerelhető szárítóról még nem is hallottam. Utána nézek, bár lehet, hogy még a falon sincs annyi szabad felszín, hogy elférjen.:) Konyhaszekrény, gázcső, fűtőcső, megint konyhaszekrény, ablak, ajtó, boltív és körbe is forogtam :)

Főzőfülkém van.

2011. júl. 2. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted :) Nálam 2*1.4 m a "konyha", az egyik oldalon hűtő, egy konyhaszekrény (egymedencés mosogató, a másik fele a pult), tűzhely. A másik oldalon van egy kis lehajthatós asztalka, de ha azt kinyitjuk, akkor már nem lehet elférni mellette. A két rövid oldalon ajtó, mert itt lehet bemenni a kisszobába. A felső szekrényt (a mosogató és a pult fölött) most fogjuk fölszerelni, mert képtelenség elférni, az edényeket már a sütőben tárolom.

Itt vannak szárítók, a bygel, fintorp és grundtal az, amit fel lehet rakni. [link]

2011. júl. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk apám mániája, hogy nincs türelme kivárni, amíg megszárad az edény, hanem elpakolja vizesen, és bizony felhólyagosodott belül a konyhaszekrény alja. Mondjuk ő nem törölgeti egyáltalán.
2011. júl. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Időközben rájöttem, hogy ez a fali szárító is kilőve. amelyik falrészre gondoltam, hogy talán oda fér, rájöttem, hogy ott meg konektor van:) Marad a kicsit szárad és eltörlöm technika.:(

Egyébként ahogy leírtad a "konyhádat", az enyémet kezdem nagynak érezni:) Igaz, hogy csak körbeforogni tudok, azt is csak akkor, ha nincs felnyitva az asztal, de a pakolási lehetőségem jóval kedvezőbb mint neked. Pl. annyival nagyobb pultrészem van, hogy odafér a kávéfőző, és így is megmarad egy mosogatónyi pultrész.:)

Nem gondoltam, hogy van aki rosszabb helyzetben van konyhailag mint én:)

2011. júl. 2. 15:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez a felhólyagosodás nem hangzik túl jól. Bár azért nem víztől csöpögve szoktam elrakni, tehát bízom benne, hogy én nem járok így.
2011. júl. 2. 15:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a mosogató fölött van a falon csöpögtető. Olyan mint egy közönséges konyhai felső szekrény, azzal a különbséggel, hogy nincsen alja. Polc helyett két sor rács az egyik tányéroknak való fazonnal, a másik sima rács pohár stb. számára. Elmosom, csepegtetőre rakom, becsukom az ajtót és kész. Ja és nincs szösz a poharakon. Egyszerűen IMÁDOM! Nálam is van csővezeték az útjában, ezért távtartóval szereltük fel, ahol a cső megy kifűrészeltük.
2011. júl. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az előző válaszomhoz: Létezik olyan változat, aminél a csöpögtető alján kihúzható tálca van, így nem csak mosogató fölé lehet rakni. Igaz az nem szekrényes, de ha az ötlet tetszik, az már házilag is kivitelezhető pl. meglévő szekrény átalakításával.
2011. júl. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ha sokat mosogatok, főleg nagy edényeket, 2 nagy tálcára szoktam konyharuhát tenni, este elmosok mindent, és reggelre megszárad, el tudom pakolni.
2011. júl. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!