Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » érdeklődnek, hogy egy makita...

érdeklődnek, hogy egy makita BDF441RFE 14,4 v és 3Ah akkus gép és egy makita BDF451RFE 18 v és 3Ah gép kötöz, mi a különbség? Lehet-e akkumulátort cserélni egyik gépből a másikba?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:

A gépek akkufoglalata az nem fog stimmelni,és ne is próbálj a 14.4V-os gépre 18-at rákötni.

Az aksin belül 1.2V Sub-c cellák vannak sorba kötve,amiket össze hegesztettek/forrasztottak a gyárban.A legtöbb szétszedhető. A 14,4 esbe 12 db,a 18V-osba 15 Db ot raktak ebből a kis akku cellákból.

Ha rossz az aksija keress forrfüles sub-c cellát a neten,és magadnak tudsz forrasztani egy jó minőségű akku pack-ot,de figyelni kell az akku típusára Ni-Mn,

Ni-Cd,illetve az újak a Li-ionosok,mert ezek töltői nem "szeretik" a más fajtát csak a sajátjukat. pl a Li-ionos fel is robbanhat akár egy más karakterisztikájú töltőtől.

2010. nov. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Woow

Most látom csak,hogy li-ionos a gép. Ilyet még nem szedtem szét így nem tudom a cella típusát,fajtáját.

2010. nov. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szóval ha két aksi egyezik méretben és foglalatban , akkor se ,pro bájam meg, a kettőt meg cserélni!!??? hiszen csak 3,6 v különbség van közöttük??!! ((elvileg a motorja bírja))
2010. nov. 10. 18:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem Einhell 16,8 v-s "olcsó" gépem van.Volt,hogy egész nap melóznom kellett áram nélkül.

Elkértem a szomszédtól az ő akksijait,és így néggyel bírta egész nap.

--Az övé is Einhell,CSAK 18 V-os,igaz itt 1,2 v a külömbség "csak".

Az enyém occsó,de egy Makitával sajnálnám azért megtenni.

2010. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az erősebb akksi(18V) könnyen kinyirhatja a kisebb feszültségre tervezett másik motort(14.4V). Ez egy qrva jó minőségű fúrógép ne tedd tönkre,így is bivaly erősek ezek a gépek.

(Nyilván a kisebb akksi megsem hajtja a nagyobb motort,tehát tönkre nem teszi a gépet)

2010. nov. 14. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké meggyősztetek, nem cserélem meg a két aksit,
2010. nov. 15. 18:20
 7/8 A kérdező kommentje:
lenne még egy gondom , BDF441RFE 14,4 v és 3Ah gépből szerváltam még egyet , szóval kettő van , az a gond amit most szer váltam az kábé 2-3 éves és elvileg az aksia a rossz, de amikor meg cseréltem a másik gépppemmel aszt vetem észre ,hogy az új gépem kb annyit bír a régi aksival mint a régivel, szóval a használt gépnek van valami baja mert le szívja az aksit elég gyorsan meg gyenge is , a(( szén kefék jók )) ilyenkor mi lehet a baj??
2010. nov. 15. 18:28
 8/8 anonim válasza:
Üdvözletem. Én érdeklődnék hogy egy 18v os gépet 14,4es akksival használhatom e?a gép és az akku is Makita.belepasszol. Működik,de hosszútávon lehet e baj?
2018. jan. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!