Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ventilátoros elszívó, szellőző...

Ventilátoros elszívó, szellőzőn keresztül nem jön be nagyon télen a hideg?

Figyelt kérdés

Leszerelésre került a konyhában egy régi parapetes gázkészülék. Mivel a falban a lyuk adott, gondoltam nem falazom be simán, hanem egy csővel, aminek a belső felén lenne egy ventilátor, a külső felén meg egy rács.

Tehát ezek kintről befelé: [link]

[link]

[link]


Ez a rács egyfajta visszacsapószelepként működik. Azaz kintről nem tud befújni a szél. De nem engedi be nagyon a hideget?


2010. dec. 2. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk már több, mint 10 éve van ilyen leszivónk. Tényleg nem jön be a hideg, viszont azóta kimennek a szagok. Persze ha rántott húst vagy valamo hasonló erös szagú dolgot készitek, akkor idöbe telik, de a göz semmiképpen nem marad benn. Mindenképpen csak ajánlani tudom, sokkal jobb, mint a szürös - az ugyanis azonkivül, hogy zajos, nem sokat ér.
2010. dec. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
csak a meleg megy ki.
2010. dec. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
... a hideg nem jön be (legalábbis ezen nem)
2010. dec. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
01:14-es: a meleg sem megy ki, legalább is sokkal kevésbé, mintha egy ablak lenne nyitva. Hogy pontos legyek, a MELEG GÖZ kimegy, de ha nincs bekapcsolva, akkor semmi sem jut ki a szellözön keresztül.
2010. dec. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Csak arra gondoltam, hogy ugye ez a rács sem zár légmentesen. Na meg csak nagyobb a hőátadás egy pár mm vastag műanyag lemezen, mint egy 38cm vastag téglafalon. Mert ugye így ha nem megy a ventilátor pár mm műanyag fog elválasztani a kinti -20 foktól. Bár az igaz hogy nem nagy felület. Emiatt talán nem lesz jelentősége.

2010. dec. 3. 07:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A korrekt válaszhoz pro és kontra kell nézni a tényeket!


ELŐNYEI: Szellőzik a lakásod (csökkenő pára=kisebb esély a penészedésre kellemetlen szagokra), és mindezt szabályozottan teheted mert az elszívást akkor kapcsolod be amikor akarod. A már meglévő rést a házad falazatán hasznosítani tudod.

HÁTRÁNYAI: Sajnos a meleg ott szökni fog! Annak a vékony műanyag lapnak ami visszacsapószelepként működni fog 1000%, hogy nincs olyan szigetelése mint a minimum 30cm vastag falazatodnak. Ezt esetleg lehet csökkenteni légáramlás által könnyen átjárható anyag, csőbe történő berakásával(én így csinálom télre). A kültérből sokkal jobban be fognak szűrődni a hangok ugyanis a "visszacsapónak" a hanggátlása is rosszabb, ja ugyanez kifele is igaz ha szerettek kiabálni ez kint is jobban fog hallatszódni.

A visszacsapó szelepnek van egy olyan sajátossága, ha belül megnő a nyomás akkor nyit majd ha kiegyenlítődik akkor zár, sajnos ez néha zajjal jár esetleg a szél is tudja mozgatni. Persze ez megszokható főleg ha nem hálószobáról van szó.

Laci

2010. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb hasznos hozzászólást.


Erről mesélnél bővebben? "Ezt esetleg lehet csökkenteni légáramlás által könnyen átjárható anyag, csőbe történő berakásával(én így csinálom télre)."

Konkrétan mit raksz a csőbe?


Láttam olyan ventilátort, ami belülről is egy zsaluval automatikusan lezár. Ez talán nagyobb hanggátlást és hőszigetelést eredményezne, mintha csak kívül zárná az a rács.

Olyat is láttam, amiben van páratartalom érzékelő. Ha egy beállított érték fölé megy a páratartalom, automatikusan bekapcsol a ventilátor. Ha ez alá megy akkor meg ki. Ez elég hasznos funkciónak tűnik.

2010. dec. 3. 15:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen van mint az 1 képen.

Valóban jól működik,de ha bizonyos szögből fúj a szél,akkor emelgeti a lamellákat és zörög.

2010. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nos én többféle anyaggal is próbálkoztam már mivel megvan egy pár éve... Nem tudnám igazán megmondani melyik a legjobb. Szóval használtam már üveggyapotot nem megtömve a csövet! csak lazán. Volt, hogy egy már nem használt póló volt a hőszigetelés természetesen időnként mondjuk szezononként cserélni kell mert elkoszolódik...

De elszívókhoz árulnak direkt szűrőbetétet (nem az aktívszenes, hanem a vastagabb) azon biztos könnyen átmegy a levegő.

Laci

2010. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. dec. 5. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!