Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan töltenétek fel a...

Hogyan töltenétek fel a padlófűtést a felső szinten, ha minden az alsó szinten van és nem akarunk légtelenítőt tenni a felső szintre?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy meglehet-e így oldani vagy mindenféleképpen kell a légtelenítő. (nagyon nem szeretném)
2010. dec. 14. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd, ha nem: a légtelenítőnek a rendszer legmagasabb pontján kell lenni! Egyébként nem tudja betölteni a feladatát! Mivel a levegő könnyebb a víznél, a legmagasabb pontra törekszik.
2010. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első! Nem akarásnak nyögés a vége..
2010. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kokas Lajos ***** válasza:
59%

Ne kisérletezz és ne agyalj rajta, ha nem értessz hozzá! Meg kell kérdezni egy fűtés szerelőt, vagy inkább egy épület gépészt. Vannak lehetőségek az emeleti padlófűtés kultúrált esztétikus kivitelezésű légtelenítésére is. Be lehet sűlyeszteni az oldal falba, fel lehet vinni a padlástérbe, stb...

A lényeg: Cipőt a cipő boltból!!!!!!!

2010. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ. Elképzelhető, hogy nem kell légtelenítő. Ha kellően nagy térfogatárammal megküldöd a rendszert, az kilöki maga-elől a buborékot!
2010. dec. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kokas Lajos ***** válasza:
09.37 Ezt a gyakorlatban, ugye még nem próbáltad?
2010. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2010. dec. 15. 22:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Lajos:

de igen.. Kérdésed van esetleg?

2010. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Kokas Lajos ***** válasza:
A módszer működhet. A visszatérő vezeték végét szabadon hagyom és megküldöm nyomással a rendszert, akkor kitolja maga előtt a levegőt. Problémát jelenhet, ha nem csak egy kör van és a szintkülömbség mértéke is nagyban befolyásolja a hatékonyságot. Mindenképpen javasolnám a légtelenítőt.
2010. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyilván, ezért írtam, hogy működHET. Ha egy kör van, vagyis nincs elágazás bebetonozva, akkor működIK! De ki csinál olyat, hogy padlófűtésbe elágazást tesz?!? Elágazás nélkül pedig teljesen felesleges a légtelenítő. Nekem falfűtésem van, gondolhatod, megannyi lehetőség a levegőre. De simán kinyomtam belőle a levegőt, pedig 16-os a cső...
2010. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kokas Lajos ***** válasza:
Osztott padlófűtésre gondoltam, ahol nem szabályozható az osztó. Azért laikusoknak inkább a légtelenítős az ajánlott.
2010. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!