Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vegyes tüzelésű kazánról...

Vegyes tüzelésű kazánról lehet padlófűtést üzemeltetni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Ez elég sok mindentől függ. Milyen a kazánotok, Hány fokra fűt fel. Lehet e szabályozni a hőfokot. stb stb.

Nekünk gázkazánunk van és max 35 fokos fizet keringettet a rendszerben, így a padló kellemes langyos, a ház pedig olyan 25 fokos.

2011. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Mármint, nem max 35 fokosat keringettet, mert egyértelmű, hogy magasabbra lehet venni :) Mi állítjuk be úgy, hogy ennyi legyen a hőfok. Ehhez a fajta padlófűtéshez ez a hőfok az ideális.
2011. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

hát, megoldani meg lehet.


puffernak használjuk a ház normál fűtésrendszerét, rárakunk egy kazántól független kényszerkeringetést, hőcserélővel összekapcsoljuk a padlófűtés körrel, annak adunk egy saját kényszerkeringetést. az egészet rákötjük egy egyedi plc vezérlésre.


szerintem nem érdemes, de megvalósítható.

2011. szept. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, csak be kell iktatnotok egy keverőszelepet, ami biztosítja az egyenletes hőmérsékletű vizet. Senki nem szeret ugyanis tűzforró padlón ugrálni :D
2011. szept. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy vegyes kazán normál üzemi hőfoka 60-90°C között van. A padlófűtéshez ennél nyilván jóval alacsonyabb hőmérsékletű víz kell.

Műszakilag ezt meg lehet oldani, hőcserélővel, keverő szeleppel, persze.

Ismerősöméknél is van padlófűtés is és náluk is megy gátkazánról és vegyesről is. A pincéjükben, ahol a kazánok vannak egy egész "csőerdő" van. :)

2011. szept. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 homo ludensz ***** válasza:
100%
Én nem vagyok híve a keringő vizel való padlófűtésnek. A keringő víz fölött élni,éjjel aludni nem éppen ideális. Ha emlékeztem nem csal az ókorban például a rómaiak nem vizet hanem meleg levegőt használtak padlófűtésre.
2011. szept. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem is meleg levegőt, hanem a füstöt :) És nem csak a padlót fűtötték, hanem a falakat is.

Egyébként sokan ajánlják inkább a falfűtést, mivel kiküszöböli azt a problémát, hogy a meleg padlóról száll fel a por. A függőleges fal meg általában nem poros. Saját tapasztalatom nincs vele, de jól hangzik.

2011. szept. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mér, mi a baj a keringő vízzel? A radiátorokban is víz kering.
2011. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak azokba a helyiségekbe szeretnénk padlófűtést, ahol nappal a legtöbb időt töltjük, tehát: nappali, konyha, folyosó, fürdőszoba. Egyébként azért tettem fel ezt a kérdést, mert szeretnénk venni egy kockaházat, ami minden szempontból megfelelne nekünk, de a fűtését szeretnénk a lehető legenergiatakarékosabban megoldani a pénzügyi keretünket is figyelembe véve. Most gázközponti fűtése van a kockaháznak. De mivel nekünk ingyen van a fa és szén (anyósomék jóvoltából), ezért luxus lenne gázzal fűteni...
2011. szept. 13. 12:56
 10/11 homo ludensz ***** válasza:
83%
12.38 nak igaz hogy a radiátorokban víz kering,de nem is alszunk rajta,esetleg mellette. Tudom tudom van vízágy is szükség megoldás a szegény betegnek,de aki nem kényszerül ilyenen feküdni az vegyen egy természetes anyagból készült derékaljat és azon töltse azt az időt amit alvásra szán.
2011. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!