Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Férfiak! Aki ért hozzá legyen...

Férfiak! Aki ért hozzá legyen kedves segíteni! Valóban ígyvan? Nem ver át a szerelő?

Figyelt kérdés

Elromlott a mosógépem. Állítólag csapágyas. Azt mondta mivel újfajta nem lehet csak úgy javítani, hogy az egész belső részt kicseréli mert egybe van hegesztetve. Így 20ezer lenne. Tényleg valószínű? Amúgy még nincs 2 éves a gép, a részletet még fizetem rá, de már sajnos nem garis.

( indesit IWSC4095 A TÍPUSA)


2011. okt. 19. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan a mosógépekhez nem nagyon értek,de sajnos a mai világban ez megy.A gyártók arra mennek rá,hogy egy apró alkatrész meghibásodásával komplett szerelvényeket kelljen cserélni.Egy csapágy néhány száz Ft.Ebben nekik nincs pénz,nem éri meg foglalkozni külön a gyártással.Inkább legyártja az új,egyszer használatos alkatrészt néhány ezerért és eladja háromszoros áron.


Csak annyit tudok javasolni,hogy kérd ki egy másik szerelő véleményét is.Akár lehet az egy öreg szaki,egy sufniban dolgozó maszek is.Leget ő meg tudja úgy buherálni,hogy néhány ezerből kijön.Ha már nem garanciális,akkor egy-két vágás+hegesztés nem jelent semmit.A profi szervízekben a gyári javítási útmutatókat követik,ami sokkal költségesebb.

2011. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is Indesit van. Sajnos az üst (amiben a dob forog) egybe van ragasztva(sütve-a fene sem tudja). Egy alkalmas szerelőt találva sikerült vékony flexkoronggal szétvágni az üst ragasztását. A csapágy+szimering csere után sziloplasttal tömítve 12 db M4-s csavarral lett az üst újra össze állítva. Azóta is működik.
2011. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Saknos lehet, a modern gépeknek nem a megbízhatóság és tartósság az erőssége, főleg nem az olcsó javítás.. Nekem kb. 30 éves Hajdú Energomatom van, nem emlékszem hogy nagyobb javítás lett volna rajta valaha és még működik.
2011. okt. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem kb. 30 éves Hajdú Energomatom van, nem emlékszem hogy nagyobb javítás lett volna rajta valaha és még működik."


Nekem is! :)

Még a szüleimtől örököltem és a mai napig ezt használom. Már a családunk második sőt lassan harmadik generációját szolgálja ki.

2011. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is pont ennyibe fájt a nyáron a whirlpoolom javítása. ott is valami csapágy gond volt, a fickó a fél mosógépet magával kellett, h vigye, hogy valami apró részt megjavítson rajta. ja, és számla nélkül volt ennyi, de rendes, mert írt egy zugpapírt a gariról. amúgyis ő javítja már vagy 20 éve a mosogópeinket, szóval csak nem cseszett át. :)
2011. okt. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!