Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kijön a feléből? Ha mi újítunk...

Kijön a feléből? Ha mi újítunk fel egy lakást, akkor kb. fele pénzből jönne ki, mintha szaki csinálná?

Figyelt kérdés
Festés, laminált parkettázásra gondolok főként.
2011. jan. 18. 20:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Nyilván függ a beszerzendő anyagok árától, de szerintem mindenképpen kijönne a feléből, sőt...

Csak lehet, hogy sokkal tovább tartana, ha nincs benne semmi gyakorlat...

2011. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát már voltak próbálkozások, de biztos lassabban fog menni. Nagyobb lakásba szeretnénk menni, de sajnálnám kifizetni, ha mi is meg tudjuk csinálni. Ki szeretném számolni, hogy kb. mennyibe fog majd kerülni, a mostanit szakikkal kb. 600-700 ezerért csináltattam meg, a nagyobbra nem lenne elég és azóta az árak is emelkedtek és most is kb. ennyink van.
2011. jan. 18. 21:10
 3/22 anonim ***** válasza:
Hm... Az meg szinte biztos, hogy nem lesz olyan szép és hosszantartó. Hacsak nem vagytok mindenhez értők. Sok ilyet olvasni: foltos és göröngyös lett a fal, nyekereg a parketta meg szétcsúszott... Gondoljátok meg szerintem.
2011. jan. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Én nagyon precíz vagyok, úgyhogy szépségre talán még szebb is lesz. A parketta most is nyiszorog helyenként, pedig szaki rakta. Inkább csak az idő, amit az első válaszoló írt, az lesz hosszabb.

Most is a festésnél a 2. rétegnél helyenként csomók vannak és még sorolhatnám.

Apukám szinte mindent meg tud csinálni és mindenféle szerszáma van, így nőttem fel, bár én nő vagyok, nekem azért fizikailag nehéz 1-2 dolog, de majd a párom csinálja úgy is a nehezét, én meg majd figyelem árgus szemekkel.

2011. jan. 18. 21:14
 5/22 anonim válasza:

Szerintem meg, ha nem kapkodjátok el és nagyon figyelmesen csináltok mindent, akkor jó lesz.

Itthon Én is magam csináltam mindent és szép lett.

A járolapozás nagyon drága volt, mert mire leraktam ugyan annyit törtem össze, mint amennyi kellett.

2011. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A festés nemhogy a feléből, de a tizedéből kijön. Pár évvel ezelőtt festettük ki a házat, a festék kijött 10ezer forintból, egyéb költség nem volt. Reggel behúztuk a bútorokat középre, lefestettük a falat, délután ha szükséges volt, még egy réteget ráfestettünk, este ment vissza minden a helyére. 5 helyiséget csináltunk meg 3 nap alatt. Ehhez képest a szomszéd két belső szobájában is ugyanakkor volt festés, szakemberek csinálták, egy hétig tartott, teljes felfordulást hagytak maguk után, és kértek 70ezer forintot.

A laminált parketták meg eleve úgy vannak kitalálva, hogy még olyan is le tudja rakni, akinek életében szerszám nem volt a kezében. Lényegében egymásba kell csúsztatgatni, majdnem mint a legó, olyan.

2011. jan. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
A második réteg festésének az a titka, hogy meg kell várni, amíg rendesen megszárad az első réteg. Mi mindig a nyári kánikulák idejére hagyjuk az ilyesmit, akkor egy napon belül megoldható.
2011. jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Miért nem kéred meg apukádat, hogy segítsen?
2011. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Bőven. És még szebb is lett.

Nekem pont az a tapasztalatom, hogy nagyon sok szaki csak összegányolja a munkát, tartja a markát, aztán elhúz a következő helyre. Amit meg házilag csináltunk, az olyan is lett, látszik rajta az odafigyelés.

Például a házban a közfalakat barátokkal építettük, minden rendben volt. De a kerítésre már nem volt szabadságunk, ezért kőműves húzta fel két segédmunkással. A vakolást megint mi csináltuk, előre kiszámoltuk, miből mennyi kell és nem lett elég! A kőműves "mester" ugyanis olyannyira nem rakta egyenletesen a téglákat, hogy végül kétszer annyi vakolat kellett, hogy kijavítsuk a hibáit. Az már csak a hab a tortán, hogy a kerítés két év múlva gyönyörűen végigrepedt... :S

Amikor ablakot csináltattunk, az is olyan volt, hogy már eleve meg volt vetemedve, nem zárt rendesen, ennyi erővel maradhatott volna a régi is.

Festéssel, parkettázással nincs tapasztalatom, azt mindig magunknak csináltuk. Meszelni szoktunk, ahhoz pláne nem kell nagy tudás, de festettem már diszperzittel is, az is tökéletes lett. Laminált padlót még nem raktam, csak rendes halszálka parkettát, azt is minden további nélkül meg lehetett csinálni. A lamináltat meg eleve úgy reklámozzák, hogy magad is lerakhatod :)

Szóval szerintem vágjatok bele bátran! Meglátszik a végeredményen, hogy szívvel csináltátok!

2011. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nekem 5 éve az 55nm-es lakásom 180 ezerért festették és 2 hétig csinálták. Akkor még nem volt gyerekünk, sőt a páromat sem ismertem, csak azért 2 hetet csak a festésre várni, sok volt és utána jött még a burkolás és laminált parketta lerakás. Addig a szüleimnél húztam meg magam.

Úgy beszéltük, hogy szobánként csinálnánk majd meg, először a kisfiunkét, aztán tovább a többi szobát, előszobát és utána gondoltam csak, a konyhát, fürdőt wc-t. Ahogy tudjuk idővel.

2011. jan. 18. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!