Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhabútor festése. Milyen...

Konyhabútor festése. Milyen anyaggal festhető és milyen eszközzel hogy ne legyen csíkos?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Én festés helyett az öntapadós tapétát ajánlanám. Ezerféle színben, mintában kapható, egyszerűen használható. Én lányként 14 évesen varázsoltam anyumnak új konyhaszekrényt ki-bepakolással, lemosással együtt egy délután alatt.:)
2011. jan. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nem rossz ötlet, de az a baj,hogy szegély is van a lapon, illetve az ajtón és azon nem biztos, hogy szépen megtapadna a fólia. A gyerekbútoromat így tettem felnőtessé egyébként.
2011. jan. 19. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Miből vannak a konyhaszekrény ajtajai?
2011. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen ajtót fektetve kell festeni, akkor nem lesz csíkos. Szerintem akár zománc festékkel is lefestheted. Mostanában már erre is kis hengert szoktak használni. Előtte elő kell készíteni a felületet, megcsiszolni. A festékboltban biztos tudnak segíteni a választásban.

Én nem tudom eldönteni, hogy nálunk festett, vagy fóliázott a konyhaszekrény, így maradt eddig a régi színű.

2011. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 86tibike ***** válasza:
Helló Foliázott felületet vagy bútorlapot nem lehet ám festeni
2011. jan. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a leg szakszerűbb választ egy festékboltban kapnál. Ha már egy kádat, csempét is le lehet festeni, külön erre való festékkel, akkor bármit.
2011. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hogy milyen anyaggal festhető, az a konyhabútor anyagától függ. Ha natúr fa, akkor lehet lakkfestékkel, persze megfelelő előkészítés után (nem árt alapozó réteget is felvinni). Ha viszont valami préselt lemez, műanyag bevonattal, fóliával akkor nem ajánlott festeni, mert nem lesz tartós. Ilyen esetben csak másik fóliát lehet rá ragasztani, zsírtalanítás után.

A festést lehetőleg vizszintes felületen végezd. A legjobb eredményt festőpisztollyal érheted el. Ha ecsettel fested akkor egyenletes hosszú mozdulatokkal, és csakis szálirányba csináld.

Nagyon fontos! Ne használj nitro alapú festéket! Gyorsan szárad, viszont feloldja a régi festékréteget.

2011. jan. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!