Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fa felvágásból kimaradt...

Fa felvágásból kimaradt fűrészport, hogyan lehet a kazánba eltüzelni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 08:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam hogy újságpapírt kiterítek belelapátolok egy adag fűrészport és összehajtom, végeit besodrom, úgy mintha egy nagy szaloncukrot készítenék. A kazánba pedig nem a legaljára teszem, hanem oda rendesen papírt, meg gyújtóst készítek ( nálam a gyújtós 8-10 száraz fenyőtoboz ), majd jöhetnek a fahasábok és a hasábok között kisebb rést hagyok és közé teszem be a "csomagokat". A fűrészpor gyorsan lobban és nagyon jól ég, ha a fa között van akkor segíti hogy a hasábok jól meggyulladjanak, és így kevesebb az esélye, hogy kipotyog alul a rácson.
2011. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az ún. "fabrikett" nem más mint nagy nyomással ill. gőzzel tömörített fűrészpor amit különböző formákre préselnek sőt láttam már fahasáb formájút is amit még sötétbarnára is festettek kívülről....

Egy levágott műanyagcsóbe simán beledöngölheted az előzőleg kevés tapétaragasztóval összedolgozott fűrészport,helyre kis bombákat gyártva ezáltal ami száradás után egymásra pakolva tárolható.

Arra figyelj,hogy közel olyan fűtőértéke lesz mint a szénnek!!

Nekem sikerült a nagyobbik cserépkályhám tetejét megrepesztenem vele...

:p))

2011. jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én az év során összegyűjtöm a használt étolajat,és egy vödörben összekeverem a fűrészporral.a legjobb begyújtani vele:a kazán aljára egy újságpapírt terítek,rá egy marék fűrészpor.arra a gyújtós. a tapétaragasztós megoldás jó ötlet, kipróbálom.
2011. jan. 30. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 superpotyi válasza:
100%
Nekem kb 10 éve ven fürészporos kazánom nem tömködős! Ha érdekel berakom a linket.
2011. jan. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aki tud bármilyen ötlettel még szolgálni szívesen veszem.


superpotyi Jöhet a link.

2011. jan. 31. 23:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Fűrészporom néha nekem is összegyűlik. Igaz nem mázsás mennyiségben csak pár vödörrel. Azt mikor jól ég már a tűz és jó parázs is van, lapáttal simán belapátolom a kazánba. Sokat nem lehet egyszerre rárakni, mert lefojtja a tüzet. Egy néha-néha egy-két lapáttal rádobok és így elfogy.


Gyújtósnak is nagyon jó. És úgy szoktam csinálni, hogy kevés gázolajjal keverek össze egy két marék fűrészport egy újságon. Utána összecsomagolom és mehet a kazánba.

2011. febr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
nejlon zacsiba teszem vagy étolajas üvegek tetejét levágom beletöltöm és kazán
2011. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk cserépkályháink vannak,apám cserépkályhás volt.

Tudom,ez más"tészta",de mi símán eltüzeltük a szénport és a fűrészporokat is.

Egy a lényeg--fölülről kell meggyújtani !

Rakni kell a rácsra papírt,hogy ne hulljon le.Úgy kell berakni a fűrészport,hogy az ajtónál maradjon ki 2-3 ujjnyi a rácsból,hogy oda ne kerüljön,hogy kapjon levegőt.Rá a porra a gyújtóst,és meggyújtani.

Nagyon fontos,hogy felül az ajtónál is kell huzatot adni neki,ha nincs szabályzó,akkor picit nyitva kell hagyni a fölső ajtót is/az alsót teljesen/.Így ha fölülről ég lefele,a keletkező gázok folyamatosan elégnek,nem lesz robbanás.

Ezt gyerekkorunkban nagyon sokszor elmagyarázta az idős,nehogy felrobbantsuk a kályhákat.

2011. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 superpotyi válasza:
Kicsit megcsúsztam bocsi http://www.youtube.com/watch?v=UrLS4dr9e4E 5 fürészporoskazános vidimvan nemrakombe mindet de megnézheti mindenki a többi más támályú.
2011. febr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!