Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Praktikerből, Baumaxból stb....

Praktikerből, Baumaxból stb. érdemes vásárolni csempét?

Figyelt kérdés
Fel szeretnénk ujítani a fürdőszobát.Ilyen helyről érdemes vásárolni csempét , vagy csak szaküzletből nézelődjünk ?
2011. febr. 22. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben ezt is azt is megnézném. Egy szaküzletben biztosan érdekesebb dolgokra is bukkanhatsz, de barkácsáruházban is beleszerethetsz valamibe. Mi új ház építéskor néztük ki az egyik csempét a Baumaxban, de végül ugyanazt szaküzletben vettük meg helyben teljes áron olcsóbban, mint a másik városban levő Baumaxban akciósan volt.
2011. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Baumaxban találtam 2 félét is ami tetszik , csak ismerősöm azt mondta hogy a Baumax és hasonló boltok nem jóó minőségű csempét árulnak , bár nem igazán értem hogy mire értette.Voltam szaküzletben is , ugyan az a csempe olcsóbb volt Baumaxban , majdnem 1000 Ft-tal.
2011. febr. 22. 14:33
 3/17 anonim válasza:

Mi a felújításnál praktikerben és szaküzletben is vásároltunk. Ez volt 4 éve. Nem volt gond egyikkel se.


Azt tudom tanácsolni csempeválasztásnál, hogy ne vegyetek nagyon vékony csempét, mert az könnyebben törik.

2011. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

A vékony csempét nehéz szépen "vágni", és elrepedhet, eltörhet vágás közben. Egyébként jó játék kivágni a csöveknek a lukakat a csempén, ha úgy jön ki a lépés.

Apu csinálta meg a fürdőt, nem szakember, de nagyon szép lett!

2011. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy èrdemes. viszont ha TE veszed meg egy dologra nagyon figylej oda, éspedig:

mindegyik dobozon rajta van, hogy a benne lévö csempe, milyen méret osztályba tartozik. A dobozokat ugy kell összeválogatni, hogy lehetöleg az összes egy méretosztálybol kerüljön ki. Ha össze vissza veszed le a polcrol, elöfordulhat, hogy különbözö dobozokban a csmepe különbözö méretü lesz. (itt nem cm-ekre, hanem mm-ekre kell gondolni, ami a fugázásnál SÚLYOS problémákat jelent).

2011. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. febr. 22. 16:20
 7/17 anonim ***** válasza:

Na..egy szakember , mint én is írjon már:

A burkolólapoknak mindig van tónus és kaliber száma. Ez minden gyártásnál már és más. A csempéknek nem mindig kalibere , csak a nagyon minőségieknek, ezeknek csak tónusa van, annak kell azonosnak lennie.

Én egy jó szaküzletben dolgoztam és soha nem vennék Baumaxból ilyen noname csempéket, mert minden nap legalább 3 ember jött be,hogy onnan vettek és nem volt elég, de nincs másik, meg hogy rossz minőségű volt stb..és ezt hallgattam állandóan. Ha szaküzletből rendelsz és nem lesz elég, ott tudnak utána rendelni , ugyanabban a tónusban és kaliberben, vagy ha hibás, kicserélik.

Nagyon fontos,hogy mindig a burkoló számolja ki a csempét, mert ha gáz lesz, kevesebb, vagy több, akkor ő lesz a hibás és rá lehet fogni. Az üzletben dolgozó nincs a helyszínen, ő nem fogja látatlanban megmondani pontosan a mennyiséget.

Egy szabvány csempe vastagság legalább 7 mm-től indul, padlónál, 1.2 cm-nél.

Padlónál nézni kell a kopásállóságot is, ha egyszerű beltéri padlót akartok, akkor PEI 3-as, ha egy kicsit csúszásmentesebbet, akkor PEI 4-es.

És..a matt, világos csempét könnyebb tisztítani, kevésbé látszódik rajta a vízkő.

Folyékony szigetelő fóliát kell rakni a vizes blokkokhoz.Ha utána ázás lesz, vagy baj, nem garanciális semmi sem.

Jó szaküzletben is van jó áron minőségi cucc, nekünk is volt, sokszor ezeket a főnököm megvette külföldön, a nagy gyárak kifutó készletei voltak ezek, megvett 1000 m2-et és jó áron tudtuk adni.

2011. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A nagyáruházak akcióival egy kis csempebolt sosem fog tudni versenyezni.Amit árulnak nagy %-ban lefedik egymást.


A mennyiség kiszámolása azért nem olyan nagy ördöngősség, falfelület + 20(30)% így marad tartalék. Én nem hiszem, hogy bármelyik üzlet képes utánrendelni tónus alapján, lévén, hogy minden gyártás más lesz. amikor vásárolsz akkor kell rászámolni.

A túl olcsó csempe azért nagyon gyanús tud lenn. rossz minőségű homorú, mérethibás csempére csak ráfizetsz.


nekem ezekkel a praktikeres csempékkel az a bajom, hogy nagyon szabványszerű. gyakran járok ilyen boltokba más miatt, és meglátok egy fürdőszobát kb. meg tudom mondani melyik évben burkoltak:)

A kisebb üzletekben egyedibb megoldást találhatsz jó esetben ugyanannyiért.

2011. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Te most tényleg megkérdőjelezed a tudásom,mint üzletvezető egy csempeboltban??? Igen,lehet utánrendelni, ha nem azt úgyis mondani kell, de a rendelősöknél lehet..és igen, tud versenyezni az árral, máshogyan kell beszerezni.
2011. febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Te most tényleg megkérdőjelezed a tudásom,mint üzletvezető egy csempeboltban???"


hujujjujjjujjjjj....azért ne legyünk már ennyire oda, nyolc általánossal... Igen, megkérdöjelezi, de még én is...Mert ugye neked (mint, ÜZLETVEZETÖ) akkora kereseted van, hogy megveszed a többezer Ft /m2-es burkolólapot ? Mert oszatani könnyü itt az észt...h mi a jó. De valószinü a kérdezö nem jókedvéböl akarja tudni, hogy a Baumax-os, Obi-s lap is megfelelö e ?! (hanem mert ugyanúgy, mint valószinü Neked, csak erre futja)


üdv

2011. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!