Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Meg lehet tanulni hegeszteni?

Meg lehet tanulni hegeszteni?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy hegesztőtrafót, a használati utasítását áttanulmányozva és sok gyakorlás után fogok tudni hegeszteni ha eddig sosem csináltam ilyet?

Nem akarok toronydarut, nagy dolgokat hegeszteni, csak a ház körül zártszelvényeket, vastagabb lemezeket, csöveket, ilyesmiket.


2011. márc. 2. 09:30
 1/7 anonim válasza:
78%

Bármit meglehet tanulni. Rengeteg dilettáns van, aki szakember színvonalon, vagy azt megközelítőleg dolgozik (mulatós zenészek, autószerelők).

Ha nem akarsz munkát vállalni, akkor nem kell megtanulnod a szakmát.

2011. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Mielőtt beruháznál pár tízezret,nem ártana valakinél kipróbálni magad.Van e hozzá érzéked,mert más valamit hegeszteni és megint más taknyolni.

Valóban van sok hozzáértő,de nem mind 1,hogy a drága anyagot szét égetjük vagy sem.Valamint kellemetlen,ha mondjuk a "felhegesztett"dolog valahonnan leszakad.

2011. márc. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Én a helyedben felkutatnék egy szakit, aki a környéken hegesztési munkákat vállal. Ő biztosan gyakorlatibb tanácsokkal tud ellátni.

Ennek ellenére ajánlom a használati utasítás alapos átrágását. És nagyon figyelj a biztonsági előírásokra! Az áram nagyot tud ám harapni!:)

Minden jót, és sok sikert.:)

2011. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Faterom géplakatos volt. Szabad idejében is rengeteget hegesztgetett itthon. Milliószor láttam hogy csinálja. Csak akkoriban fiatalabb koromban annyira nem érdekelt a téma hogy rendesen el is tanuljam tőle.

Van kézügyességem, és műszaki érzékem. Műszaki jellegű iskolai végzettségem van és szoktam ezt-azt barkácsolni, szerelni. Ezzel nem lenne gond. Csak még soha nem hegesztettem.

Van itthon pár tonna vas, amint eleinte tudnék gyakorolni, hogy ne égessem szét és viszonylag normális varratokat tudjak csinálni.

2011. márc. 2. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor mi is a kérdés? Gyakorolj, amíg jó nem lesz!!!

Már irigylem a sok új cuccodat!:)

Jólét!:)

2011. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor oké lesz a dolog.(csak figyelj a vill.számlára+az elektródára az sem olcsó)

(10.05)

2011. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ekeke ***** válasza:
100%

Keress két vasat, illeszd össze őket egymás mellé, és ízszintesen, egyenes varrattal próbáld meg összehegeszteni őket. Utána verd le a salakot, nézd meg a hibákat, tisztítsd meg, kezdd újra. Ha már cakkos a vasad, keress másikat. Ha már össze tudod hegeszteni, törekedj arra, hogy a salak magától felkunkorodjon, ez a legjobb hegesztés jele! Később fogj két darab vasat, és próbáld meg a legkisebb érintkezési felületükön összeilleszteni őket, utána összehegeszteni. Utána törd el.

Minél erősebbet csinálsz, minél kevesebb pálcából, annál ügyesebb vagy. Pazarolj, próbálkozz, kísérletezz. Egy doboz pálca tuti rámegy, de kezdd mindenféle hulladékokon, darabokon, csak ne legyen rozsdás vagy festékes.

Ha nem látod magát a vasat, meg kell tisztítani. A horganyzott cuccokat még nem fogod tudni meghegeszteni.


Mindezek után a feladatokat nehezíteni kell: függőlegesen felfelé és lefelé is ugyanezeket meghegeszteni, aztán fej felett.


Normál átlátszó védőszemüveg mindig legyen rajtad, ha nincs pajzs a kezedben!!!!!


Ja, amúgy bármi, ami rongy, faforgács, olajos por, kábel, olaj tüzet foghat azonnal, ha ráesik a szikra, úgy kezdd, hogy 2 méteres körzetben elpakolsz minden ilyesmit. Én hegesztés után mindig körülnézek a tetthelyen, nem ég-e valahol.

2011. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!