Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy kell hegeszteni?

Hogy kell hegeszteni?

Figyelt kérdés

részletesen lépésről lépésre...

és van az a vas ami hozzá van kötve a hegesztőhöz arra csak az egyik vasat kell rátenni vagy mind a kettőt amit hegeszteni akarok??


2011. aug. 8. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Húha! Szerintem inkább kérj meg valakit, aki ért hozzá!:)
2011. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
pont azt csinálnám....de veled is ki vagyok segitve:)
2011. aug. 8. 11:32
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Bakker! Kérj fel legalább egy olyat, aki tudja mi az a "vas" ami a "hegesztőhöz" van kötve!:))
2011. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

gugli a barátod... rengeteg tananyag van fent.


amúgy igen mind a két vasat hozzá kell kötni a hegesztőhöz.

másik pólust meg az elektródára.


Magam amatőr módon már csináltam... az első 10 próbálkozás: nagy szikrák, sok salak, és össze sem hegedt :(

de nem adtam fel, a következő néhány már fogta jobban, de még mindig nem tudok szépet hegeszteni.csak már nem olyan ronda :-)


(amúgy házilag barkácsolt kézisúlyzó, meg némi bicikli tuning volt....)


Tipp: keress egy két másik vasdarabot amit elronthatsz, gyakorolj rajta vagy fél napot. vagy többet.

Először tanuld meg begyújtani az ívet (gyufa gyújtáshoz hasonló mozdulat) aztán tanuld meg tartani, aztán utána hegessz össze 2 vasat.


Tipp2: legyen kéznél kalapács meg drótkefe, festett vasakról kapard le a festéket,kapard le a rozsdát is, hegesztés után verd le a salakot, keféld le drótkefével és szükség szerint addig ismételd amíg jó nem lesz :) gyakorlat teszi a mestert...


a felesleges anyagot meg köszörüld le (tipp: fúrógépbe fogható köszörűkő meg drótkefe is van) és akkor ki is néz valahogy.


Tipp: állj szembe a nappal, akkor nem fénylik be a sisakba hátulról, és látod is hogy mit csinálsz. sötétben egy bazi erős halogénnel világítsd meg amit hegesztenél.

2011. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fél éve tettem fel hasonló kérdést ugyan itt. Ebből következően én sem vagyok még szakértője a témának. De én sem értem teljesen a kérdés leírását.

Mit értesz mind a kettő vason?

2011. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
4%

ha nem értesz hozzá akkor inkább ne próbálkozz

inkább kérj meg egy ismerőst aki ért hozzá hogy csinálja meg és mondja el h kell hegeszteni

2011. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ha lenne olyan ismerőse, akkor nem bennünket kérdezne...
2011. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
11:41 a két vas amit össze akarok hegeszteni
2011. aug. 8. 15:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

mondom, igen, mind a kettőre! de amint egy kicsit is összeolvad, ez már nem számít!


Lépésről lépésre:

0. nyugodt hangulat, semmi pia, rendet teszel magad körül.

1. a gyufa gyújtós mozdulattal gyorsan végighúzod a vason az elektródot, ettől egy kicsit szikrázik, megolvad a vége.

2. a hegesztés helyénél kb 2-3 mm-re a vastól tartod az elektródot, aztán az ívet szép nyugodtan, egyenletesen végighúzod a hegesztés vonalán. de ha masszívabbat akarsz, mozgathatod "VVVVVVV" alakban jobbra balra közben, ez a V-varrat.

3. vigyázz: ha lassú vagy, kilyukasztod a vasat, ha túl gyors, akkor meg nem fogja meg mindenhol. vasanként ki kell tapasztalni.

Ja, és kezdőként ne is próbálj 2-3 milliméternél vékonyabb vasakkal, úgy átolvad mint a sicc.

Ha odaragad az elektród pálca vége, akkor lehet hogy adj rá még néhány ampert, vagy próbálj vékonyabbat. de rá van írva az elektród dobozára, mennyi amper kell neki.

Ha egyenáramú (inverteres) hegesztő "trafód" van, nem mindegy a polaritás sem. Mindkettő polaritás más célra jó... de síma, váltóáramot adó trafónál ez nem számít. (ha 10 kilónál nehezebb a készülék, valószínűleg váltóáramot ad... de biztos rá van írva...)

2011. aug. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Két vasra minek? Milyen hegesztőd van? A két vas összeérintkezik mivel összehegeszted. Mit akarsz? Antennát csinálsz? Egy vasra kapcsolod amit hegesztesz és elkezded a hegesztést megfelelő amperen.
2013. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!