Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy lehet hegeszteni olyan...

Hogy lehet hegeszteni olyan gázcsövet, amiben már volt gáz?

Figyelt kérdés
Melléképületbe kellene megtoldani a földgáz csövet.Hogy szokták ezt csinálni? Öblítik valamilyen semleges gázzal, vagy átfúvatják levegővel? És utána mit kell még tennem? Hogy veszi át a gázszolgáltató?
2011. aug. 28. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívassál szerelőt!! amúgy csak elszokták zárni a gázt és vágnak semmit nem csinálnak, nem vagyok szerelő csak láttam.
2011. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Nem lehet valami menetes megoldással? Bár ha át kell vetetni, akkor telefonon ezt is meg tudják mondani, hogy szakember kell-e hozzá, vagy Ti is házilag megcsinálhatjátok-e.
2011. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp kell hozzá szerelő, mert nyomáspróbát kell csinálni a csőrendszeren. És a menetes megoldás nem lehetséges, mert a gáz csőrendszert hegeszteni kell, nem lehet oldható kötéssel összeszerelni. És persze a munkadíjat szeretném megspórolni, mert fél órás munka, de már a kiszállásért elkérni egy 10-est. Elég lesz fizetni a nyomáspróbáért, és a gázszolgáltató engedélyéért.
2011. aug. 28. 13:21
 4/10 waland ***** válasza:
100%
Mindenképpen gázszerélő, akármennyire egyszerűnek tűnik, ha nem vagy véletlen minősített hegesztő, semmiképp se állj neki. Elég a hegesztésben egy apró hajszálrepedés, amit te észre se veszel, de a gáz máris szökik. Apámnak megvolt a vizsgálja rá, de pont amiatt, mert a gázcső hegesztését gyakorolni kell, folyamatos lánghegesztési tapasztalat kell, még ő sem vállalt ilyen munkát.
2011. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Minősített hegesztő vagyok, ez nem jelent gondot. A problémám csupán annyi, hogy nem tudom, kell-e valamit csinálni a csővel hegesztés előtt, ha már volt benne gáz.
2011. aug. 28. 15:41
 6/10 waland ***** válasza:
Elvileg ha elzárod, és a másik végén megnyitva úgy hagyod pár percig, kiszökik belőle, utána már lehet vágni. Esetleg ha mindenképp aggódsz miatta, akkor van kimondottan csővágó, ami szikra nélkül elvágja a gázcsövet, utána, mire előkészülsz a hegesztésre, már biztos kiszökik a gáz belőle.
2011. aug. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valahol biztos le van írva,hogy a fűtésre használt gáz hány százalékos levegő keverékkel képezhet robbanó elegyet. Mint például a palackosnál is ki van ez kísérletezve,vagy az autóknál,hogy mennyi levegő kell a minél tökéletesebb,gyorsabb égéshez.

-Ha ezek közül csak egy feltétel is nincs meg,nem jön létre égés/robbanás.

2011. aug. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre hogy elzárják és kész, utána lánggal vágnak de van aki elektromos kiszúró fűrésszel vágja (dikicseli) de én akkor is szerelőt hívnék!!
2011. aug. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hívj szerelőt nem játék!!!
2011. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
tigáz engedélye, mérőóra leszerelése nélkül semmit nem csinálhatsz te gázcsővel...
2017. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!