Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel fessem a falat? Mész...

Mivel fessem a falat? Mész vagy diszperzit?

Figyelt kérdés
Vályog falról van szó. Hallottam már mindenfélét, hogy lehet vagy nem lehet diszperzittel festeni. Tanácstalan vagyok. Azt is hallottam, hogy a meszelt fal nem tud penészedni. De a régi házban tele volt a meszelt fal is penésszel. Tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2011. márc. 2. 21:23
 1/8 anonim válasza:
a diszperzit sokkal jobb mint a mész. vályogház esetén is (szerintem) de,ha mésznél is penészedik a fal,akkor diszpinél mégjobban mert nincs olyan jó a légáteresztö képessége mint a mésznek. milyen helyeken kezd penészedni a fal?? nem szekrények és ágyak mögött? mert ahol nem jár ugy a levegö ott kezd el penészedni. vizesedni nem vizessedi a fal?
2011. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mész fertőtlenít.

A penészre meg fújj közönséges hypot, kiírtja a fenébe:-)

2011. márc. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A régi házban penészedett a meszes fal, most költözés előtt állunk és a másik házról van szó. Nem kimondottan vizes a fal, csak egy nagyon kicsit mert évek óta nem volt fűtve.
2011. márc. 2. 22:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vályogra csak Mész. ez nem kérdés. biztosan penész volt a régi kecóban? nem alulról ázott?

A diszperzit szerves anyag azon nagyon könnyen kijön a gomba,mert jó táptalaj.A mész meg fertőtlenít nehezen penészedik.

2011. márc. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

CSAK mész. A diszperzitet két hónap múlva kaparhatod le, mert az egész biztosan penészedni fog.

Földházat csakis meszelni szabad, ez alapszabály.

Pontosan azért, mert a mész szellőzik és fertőtlenít, a diszperzit meg benn tartja a vizet és eteti a gombákat.

NB a mész fertőtlenítő hatása sem tart örökké, ha évek óta nem volt kimeszelve, akkor nyilván penészedhet a meszelt fal is, ha valami mással elzárod a pára útját.

2011. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A régi házban tuti hogy penész volt (csak meg tudom különböztetni) és még a meszelés évében elkezdett újra penészedni a fal.

Akkor csak meszelni szabad?

2011. márc. 3. 11:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Fura, ilyet még nem hallottam. Nem lehet, hogy volt alatta egy réteg diszperzit? Bár elvileg az ledobja a meszet, de hát nincs 100%-os szabály.

Mindenesetre ne kockáztass. A penészes ház egészségtelen, asztmát okoz, meg mindenféle légúti problémákat. És az biztos, hogy a disperzit elősegíti a penészt.

2011. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem volt alatta egyetlen réteg diszperzit sem, mégis tiszta penész. Pont ezért is várom már a költözést, hogy szabaduljak a penésztől. Akkor meszelni fogunk. Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 3. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!