Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Járólapot vagy laminált...

Járólapot vagy laminált padlót érdemesebb venni?

Figyelt kérdés

Melyik tart ki tovább? Bármilyen érveket írhattok. A laminált padló is ropog egy bizonyos idő elteltével ha összeszárad a melegben(úgy mint a parketta)?

Szobáról, előszobáról és konyháról van szó. Nem tudok dönteni. Minél többen írjatok, segítsetek légyszi.


2011. márc. 9. 23:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a járólap, nálunk most laminált van, de szőrnyű.
2011. márc. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A konyhába tuti járólap, mert a laminált padló nagyon nem bírja a vizet, és ott ugye könnyen előfordul, hogy kiborul leesik, stb. valami folyékony. Ugyanezért az előszobába is inkább járólap. Télen pl. az ember bejön és nem veszi észre, hogy a cipője havas maradt, reggelre meg felpúposodott a parketta, különösen egy mélyen bordázott 46-os férfibakancs esetében :)

A szobába inkább parketta, mert nem olyan hideg.

Ropogni nem fog, de tud érdekes dolgokat produkálni, ha rosszul van lerakva. Bár a parkettára is igaz, én parkettás szobában nőttem fel, és húsz év alatt sose ropogott. Igaz, rendesen volt lerakva a szüleim keze által, nem valami lelketlen szaki csinálta.

A laminált padló olyat tud, hogy pl. lerakod és nem hagysz elég hézagot a szélén, akkor felpúposodik.

2011. márc. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
elöszobába,konyhába járolap mindenképpen!szobába mehet a laminált.indok:a konyhát,elöszobát sokat használod,járkálsz,felmosod stb.jol birja a strapát!ha lamináltat teszel oda,lehet sürün cserélheted.szobába meg ugyis papucsba mész be,nincs akkora igénybevételnek alátéve mehet a laminált!!
2011. márc. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hol lehet megvenni a legolcsóbban, de a legjobb minőségű laminált padlót? Szóval nem az a lényeg, hogy olcsó, gagyi legyen, hanem ami mindenhol drága , hol érdemesebb venni. Sok helyen hallottam, hogy előszobába laminált van, és dicsérik. Most itt erről mindenki lebeszélt:) Köszi a válaszokat, de még akinek van vélemény az írjon.

Kedves Első!

Neked mi a probléma a laminálttal?

2011. márc. 9. 23:22
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, ha rászánsz pénzt, akkor miért nem csináltatsz normális padlót? Mert azért a lamináltért akármennyi pénzt kiadsz, gagyi.
2011. márc. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nálunk előszoba+konyha+wc+fűrdő az járólap (abból is komoly kopásállóságú, de a szobák laminált parketta természetssen.


Azért szobába járólap hideg (rideg) lenne.

Mondjuk ha spanyol országban lennék délen akkor talán...

2011. márc. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed rá, akkor rakass parkettát vagy ipari parkettát, esetleg hajópadlót...laminált max 5 évet bír és akkor vigyáztál rá...
2011. márc. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szió!


Mi panelban lakunk, és mindenhol laminált van.:-)(kivéve a wc-füri) IMÁDOM!!!

Az előszoba-konyha kőmintás, de olyan, hogy elsőre sose hiszik el, hogy ez laminált padlólap.:-)Direkt ilyen helyekre van, és lehet kifugázni mint a követ, tehát elég jól állja a vízet. Az azért tuti, hogy ha csőtörés van, akkor csere, de hát nem erre készül az ember.

Én már volt, hogy a felmosóvödröt felrúgtam véletlen, húú, de paráztam, de amilyen gyorsan tudtam felmostam, és imádkoztam:-), de nem lett semmi.

Szerintem ezek akkor tojnak be, ha folyamatos vízet kapak...sőt, volt, hogy folyt a hűtőnk, pont mikor letettük...


A szobákban sima parkettamintás.

Nagyon szép, meleg, "puha" rajta menni, én nagyon nagyon szeretem, éééés ha vki ügyeskezű, akkor könnyű letenni, és nem jár annyi kosszal, mint a kő lerakása, és azonnal ráléphetsz, ha kész van.

Nálunk pl. ez is szempont volt, mert itt nem tudtuk volna megoldani, hogy ne lépjünk rá, olyan kicsi a kéró.(de legalább van):-)


Mi a szobákban 5, az előszoba-konyhában 2 éve tettük le.

Szerintem tuti hogy mindkettő kibír még 5 évet.

A szobai egy tök sima(1500ft/nm), a kőmintás kicsit húzósabb volt(4700ft/nm), de oda muszáj volt ugye valóban az igénybevétel miatt, meg kőmintásból nem találsz olcsót, nincs is belőle nagy választék.

Való igaz, hogy kicsit érzékenyebb, mint a kő, de nekünk az előző lakásban az volt, és utáltam, és az is felpattogzott, ha pl. ráejtettem egy kést, pedig az sem volt egy olcsó darab. na attól voltam igazán ideges...mert ezt relatív könnyű kicserélni, ha vmi van, de a követ nem tudod csak úgy, ott már akkor jön a kalapács, a véső...jajja, na, ne.


Jaaa, és kutyánk is van, tehát eléggé nyüstölve van, és bírja.

Szerintem ha neked tetszik, akkor nyugodtan, nem beszéllek le róla, én meg vagyok elégedve vele. Sőt,egyenesen imádom:-)


Nekünk nem recseg, pedig itt száraz a levegő rendesen...


sok sikert!

2011. márc. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk a szobákban van csak parketta, közel 30 éve és egyáltalán nem ropog. Azt hiszem mozaikparkettának hívják ezt a típust.

De azt most hallom először, hogy a szobában papucsban kéne járni. Mi soha nem megyünk be papuccsal, cipővel a szobába.

2011. márc. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Parafa padló!!!


A ragasztott, és megfelelően kezelt parafa tökéletes a konyhába is. Nekünk klikk rendszerű van. Ez annyira nem stabil, mint a ragasztott, de nagyon meleg. Ami azért érdekes, mert családi ház, és nincs alulról szigetelve.

2011. márc. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!