Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Most készülünk felújítani a...

Most készülünk felújítani a házunkat pár ötletre és tanácsra lenne szükségem?

Figyelt kérdés
90m2-es a ház. Első kérdésem amin nem tudunk zöld ágra vergődni. Apukám szerint kevesebb cement kell és több mész a vakoláshoz apósom szerint meg több cement kel és kevesebb mész. Szerintetek miből mennyi kell?
2011. márc. 15. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.


Én ugyan villanyszerelő vagyok de nemrég építkeztem tehát még friss az élmény:)

Ha több cementet raksz bele akkor keményebb lessz a vakolat de viszont nehezebb símítani.Ha több meszet lágyabb az anyag könnyű felhordani szép lesz a felület de könnyen porlik nem annyira tartós. Mivel mostanában glettelik a falat festés előtt( ha nem meszelve lessz)akkor a több cementes verziót ajánlanám a tartósága végett. 3. verzió a zsákos vakolat, drágának tartják de ez nem igaz(nállam az egész ház evvel készült) egyenletes a minőség,(ami pár pohár bor után ugye előfordul hogy nem az) nem fog salétromosodni mert nem homok alapú hanem mészkő, nem kell külön mész cement homok, gyorsabb és tisztább is.

Remélem tudtam segíteni a döntésben. Jó munkát!!!

2011. márc. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem annyi kérdésem még lenne, hogy miből van a ház amire a vakolat kerülne?
2011. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget,.

Húha egy része vályog a másik ami később lett hozzáépítve az tégla.

2011. márc. 16. 12:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Vályog falra nehogy cementes vakolatot tegyetek!!! A fal úgy nem tud szellőzni és elkezd bepenészesedni, a vályog falra vályog vakolatot kell tenni, agyag-homok-pelyva.
2011. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is vályog házam van,80 centi vastag főfalakkal,92'ben volt felújítva.

Vakolat van rajta,cementes,meszes,ugyanolyan,mint a tégla házakon és semmi baja(még az az északi fekvésű szoba sem penészedik,amit nem fűtünk,mert nem használjuk)

Bár ugyanez a ház,lehet,hogy penészedne máshol(helyileg,ha máshol lenne mondjuk az országon belül)

A szigetelés nagyon fontos,nálunk duplán van szigetelve.

Ezt csak egy ellenpélda miatt írtam le,ilyen is van.

2011. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!