Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ékszertartót (nyaklánc,...

Ékszertartót (nyaklánc, fülbevaló, gyűrű) szeretnék készíteni. Valami olyat, ami falra akasztható, arra meg a cuccok. Mit ajánlanátok és hogyan?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2011. márc. 22. 08:51
 1/8 Olga néni ***** válasza:
0%
Vannak kreatív boltok, ott sokféle alapanyag beszerezhető, amit aztán az ember úgy variál, fest, ahogy neki tetszik.
2011. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyém így néz ki:

Lefestettem egy méterszer méteres farost lemezt, abba vertem bele a szögeket.

A láncoknak két sorba, elég nagy hely van a kettő között, és nagyobb szögeket.

Alatta egy sorba a karkötőknek, azok a szögek is viszonylag nagyok, de kevesebb helyet kell alatta kihagyni.

Legalsó sorba vertem egy csomó kis szöget, kb. az aljától 3 centire, és két szög között is csak 3 centi helyet hagytam, ezen lógnak a fülbevalók és a bizsu gyűrűim.

Végül az egészet felfúrta a párom a falra, csavarral rögzítve.

Mivel a szögeket jóformán teljesen elfedik az ékszerek, így most nagyon jól néz ki a falon, egész mutatós dísz lett belőle.

Hungarocellből nem akartam, mert féltem, hogy eltörik a súly alatt, de fát be lehet vonni akár mintás textillel is (régi ágynemű, akár turkálóból is, vagy lepedővel), és olyan mintát is festhetsz rá, amilyet akarsz.

A deszka már megvolt, szög is mindig akad, így nekem ingyen is volt. :)

2011. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olga néni egy kicsit bővebben már légyszi... odáig én is eljutottam, amit leírtál.
2011. márc. 22. 09:34
 4/8 anonim ***** válasza:

vágass ki ismerőssel, dekopírral farostlemezből egy megfelelő méretű, ágas-bogas fát. ezt fesd le , amilyenre tetszik, és tetesd fel a falra.lehet kapni, kis becsavarozható kampós vékony rozsdamentes szögeket, ezeket oda csavarozod ahova akarod.

felaggathatod az ékszereidet, és lesz egy kincses fád.

2011. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Olga néni ***** válasza:
55%

Ok, nekem az ötleteim igazából ott szoktak jönni, a boltban, amikor meglátok valamit. Meg eleve elmondom az eladóknak, mit keresek, ők is sokat szoktak segíteni.


Persze nem csak a kreatív boltok a jók, hanem más, lakberendezési boltok is (illetve bármi, vasbolt, autósbolt, papírbolt, stb). Sokszor nem az ékszertartóból lesz ékszertartó, hanem például egy apró kis fürdőszobai akasztóból, amit beteker az ember egy odaillő bársony szalaggal, meg ilyenek.


Sajnálom, de ennél jobban nem tudom leírni, milyen az, amikor az embernek egy boltban valami nyomán beindul az agya.

2011. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akik reszletes leirast adtak: azokat a fulbevalokat hogyan aggatjatok fel, amik nem kamposak, hanem... ize... egyenes a... az amit a fulbe kell dugni :D Bocs, de pasikent hulye vagyok az ilyesfajta szakzsargonhoz... :D
2011. márc. 22. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:
odanyomsz egy tenyérnyi dekorgyúrmát a fára és beleszúragathatod a bigyóidat:)
2011. márc. 23. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nikolett_'90 válasza:

Tessék, lépésről lépésre... Amúgy youtubon MINDENT megtalálsz, csak sajnos angolul...


http://www.youtube.com/watch?v=6jvL5DPsTO0&feature=related

2012. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!