Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan keszitsek viragkosarat?...

Hogyan keszitsek viragkosarat? Nem talalok rola leirast .

Figyelt kérdés
a szuleimnek szeretnek a 25. hazassagi evfordulojukra, kosaram az van, csak nem tudom h majd hogy rakjam bele a viragokat..
2011. ápr. 2. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Na jó, de élő vagy száraz virágokból tervezed???


(Remélem nem művirágból, mert az olyan giccses porfogó.)


Ha száraz virágból, akkor bele szoktak tenni a kosárba egy kocka ilyen szivacsszerű porlódó anyagot (sajnos nevét nem tudom), és abba szúrják bele a virágokat.

2011. ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

elo viragbol szeretnem, es gondoltam vaalami edenybe teszek szivacsot, azt bevizezem, es abba szurkalom a viragokat..


az elkepzelesem elmeletileg joo, de gondoltam hatha valaki ad pontosabb leirast :)

2011. ápr. 2. 10:31
 3/11 A kérdező kommentje:
vegyes viragokbol szeretnem, de nem tudom h milyeneket vegyek, ami tartosabb is, szeep is, es milyen zold leveleket.. (pl. pafrany) es meg mit?
2011. ápr. 2. 10:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Oázis habot vegyél a virágboltban, és abba szúrkáld bele a virágokat. Használhatsz filodendron leveleket is díszítésnek.
2011. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10.37-es vagyok. Üsd be a googleba, hogy virágkosár képek. Onnan vehetsz tippeket.
2011. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


[link]


..valami hasonlora gondoltam

2011. ápr. 2. 10:43
 7/11 A kérdező kommentje:
a google-be csak kepek vannak, de leiras h hogyan szurkaljam bele, hogy mitol fog osszealni- ezekre valasz sehol sincs :(
2011. ápr. 2. 10:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy szerezz be oázis habot, s ha azt bevizezed, könnyen bele tudod szúrkálni a dróttal megerősített vitágszárakat.
2011. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
koszonom a hasznos tanacsokat! :)
2011. ápr. 4. 21:29
 10/11 anonim ***** válasza:

mint ahogy írják, vásárolj egy darab tűzőtéglát, vizes "oázist", kb-max: 300 ft, azt áztasd be egy vödörbe, vagy csapba, hol jól ellepje a víz, tégy rá valami nehezet, mert eleinte feljön a felszínre, amig meg nem szívja magát vízzel. Látni fogod, mert elsötétül. Kb 20 perc. Kiemeled, és lecsöpögteted, majd egy nylon zacskó szerü anyagba burkold bele, miközben belepróbálod a kosárba, ahol feszül, vagy nem fér bele, ott sniccerrel levághatsz belőle, szóval szabd bele a kosárba. Mindezt még egy csinosabb celofánba is benyomhatod, ha véletlenül kilátszana, hát ne a műanyag látszon ki. Mindez csak a nedvesség megtartása érdekében történik.

Tégla a kosárban, körbevéve vízhatlan anyaggal. Ollóval vágd le széleit (nylon zacsi+ celofán), hogy ne lógjon túl a kosáron.

Az előre készített növényeket (gondolom kiskerből, tehát a szivatáson már túl vannak, vagy a kiskertből és akkor válogatás, csoportosítás, alsó levelek eltávolítása metszettél vágása. Három-négy féle termesztett virágnál ne tégy több félét bele, de a 25 szál vörös rózsa ilyenkor kézenfekvő. Különböző nagy levelek a hátsó részre, ha egyoldalas lesz a kosár, de mindenképpen alulra, apróbb virágfejek és kisebb levélzöldek felfelé, a lekisebbek legfelül. Alul a rövidebb szárúak, közpen a magasabbak -már ha szimmetrikust szeretnél. És tényleg semmi más dolgod, mint friss metszést tenni minden virág szálon és beleszabni, majd beleszúrni:)

Rezgöt, apróka a legvégén. (a képek sokat segítenek)

Lényeg: nagyok alulra, kicsit fölülre. Naponta lehet óvatosan egy félpohár vizet ráloccsintani, ilyenkor meglehet, hogy túlfolyik, ezért ezt biztonságos helyen tegyük, ne a nagymama politurozott asztalán:)

2011. ápr. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!