Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a vízvezetékre helyezett mágneses vagy elektromágneses vízkőmentesítésről? Megéri beruházni?

Figyelt kérdés
A nyaralómban szeretném a kúti vizet bevezetni a házba, de nagyon kemény a víz és szeretném megelőzni a vízkövesedést, viszont nem szeretnék 100e ft-ért gyantás vízlágyítót venni.
2011. ápr. 6. 11:36
1 2
 1/12 anonim válasza:
Azt hallottam, semmit nem ér. De nem próbáltam.
2011. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 LeeWie válasza:
52%

Szia! Vízgazgálkodást tanultam. Semmit nem ér. Inkább rakass ionizáló/fertőtlenítő kristályokat. :) Egyébként ha rám hallgatsz akkor kútvizet nem fogyasztasz.

Márpedig azért, mert csak gondolj bele abba, hogy mi van abba a vízbe. Ha szeretnél egy bővebb szakmai kifejtést, akkor jelezz privátban, szívesen segítek.

2011. ápr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a kútvizet be kell vizsgáltatni, ha fogyasztásra szánod. Ha csak egyébre, akkor nem.
2011. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet kapni 3-4 ezerért kristályos víz lágyítót A csőre kell rászerelni. Nekem olyan van, és meg vagyok elégedve vele. A kristály egy idő múlva, 1 év kb olyan zselé szerű lesz. Nem kell le szerelni,csak ki kell cserélni a kristályt,amit külön is meg lehet vásárolni
2011. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12,25 nek írom. Nekünk van fúrott kutunk, amit be is vizsgáltattunk. Fogyasztásra alkalmas. Nem tartalmaz mérgező anyagot,nem tartalmaz klórt,kicsit több benne a vas ami nem káros a szervezetre. Sajnos sokszor a vezetékes alkalmatlanabb a fogyasztásra.
2011. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Természetesen nagyon megéri a vízvezetékre helyezett mágneses vagy elektromágneses vízkőmentesítő! Hogy kinek?

Annak aki eladja!

2011. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem évek óta be van szerelve ez az elektromos vízkőtelenítő.


SEMMIT NEM ÉR !!!


NAGY ÁTVERÉS !!


A kútvízről meg annyit, hogy sokszor lényegesen ihatóbb mint a csapvíz...

2011. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

"sokszor lényegesen ihatóbb mint a csapvíz"


Igen, viszont sosem tudod, hogy az adott pillanatban ez így van-e. A talajban lévő víz összetétele bármikor megváltozhat. Amit tegnap bevizsgáltattál, ma már talán mégsem iható. A csapvizet viszont folyamatosan ellenőrzik!


A vezetékre helyezett kütyüvel kapcsolatban annyit, hogy én masszívan nem hiszek benne, de apám csinált egyet, felrakta, és azt mondja, hogy jó. Nem hiszek neki, de nem tudom cáfolni az állítását.

2011. ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A semmitől minden jobb! Ha már csak 2 fokot lágyít már használ valamit!
2011. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fölösleges pénzkidobás!
2011. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!