Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lehet spórolni a legjobban?

Jozsi2011 kérdése:

Mivel lehet spórolni a legjobban?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy sörkollektor, vagy napelem, vagy földhőt felhasználó készülék szerelése a házba?
2011. ápr. 29. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy híd alá mész lakni. Minden más pénzbe kerül. Én most csináltattam nap kollektort, két millióba került. Viszont eddig az úszómedence fűtésével együtt fizettem havi közel 150 ezer forint villanyszámlát, most majd kíváncsi leszek. Én úgy 100 ezer körül saccolom, akkor már megérte hosszútávon. Csak legyen is nap.
2011. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A sörkollektor csak egy aranyos játékszer, de semmi komoly hatása nincs.
2011. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Azzal lehet spórolni, ha külső hőszigeteléssel látod el a házat, és kicseréled a nyílászárókat kis hőátbocsájtású típusúra.

Szerintem ezután érdemes elgondolkozni alternatív energiaforrások felhasználásán.

Amiket írtál, azok nagyon jó dolgok, csak hosszú a befektetett pénz megtérülése.

2011. ápr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vízzel elég könnyen lehet spórolni.

Fúratsz kutat és veszel egy szivattyút vagy hidrofort.

A hirdofor okosabb mint egy mezei szivattyú, megnyitod a csapot és folyik is a víz, ha kezd kiürülni a tartály akkor bekapcsol és szív még fel vizet.

A kertben tudsz vele locsolni és rá tudod kötni a házba bemenő vízvezetékre is.

Este pedig átállítod a fúrott kútra, beraksz egy mosást, lefürödtök.

Ezzel sokat lehet spórolni mert a legtöbb víz fürdéskor és mosáskor megy el. Azért mondom hogy este mert azért ne ezzel főzzél meg ne idd meg.


Apám is tervezi hogy furat kutat, a vízszerelés részét már megtudja csinálni.


A fűtéssel úgy lehet spórolni hogy szigeteled a házat és műanyag nyílászárókat rakatsz.


Az árammal úgy hogy energiatakarékos izzókat használsz és a gépeket újabbakra cseréled ami energiatakarékos.

2011. ápr. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy másik helyre beírtam a tapasztalatomat.Ez az.Áramot napelemmel tudsz spórolni,egyenlőre gazdaságtalan az ára miatt.Nekem napkollektorom van víz melegítésre nyáron(most is60C°-ra van állítva)7-8fillér/L a víz áram fogyasztása.320ezer volt saját szerelésbe.A bojlert én alakítottam át 180ezret spóroltam vele.ha nem én csinálom 900 ezer lett volna a tervezés,kivitelezés,anyag :).Viszont ha nincs nap sütés 35-45C°melegít,télen vastag felhőnél 2-10C°emel a csapvíz hőmérsékletén ilyenkor átkapcsolom az előmelegített vizet a gáz melegítőre.100-150 ezer közé saccoljuk a megtakarítást 3év alatt mert a mosó és mosogató gépbe is ez van kötve,így áramot is kevesebbet fogyaszt.
2011. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!