Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hegesztők! Szeretnék megtanuln...

Hegesztők! Szeretnék megtanulni porcelánozni. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Szeretnék mindent megtanulni a porcelánozásról. Mi előnyös hozzá (pl: hajlítható pisztoly - azt hol szerezhetem be), Azt hallottam, hogy a gázlencse, az fontos tényező, abból mekkora kell stb... hogy kezdjek hozzá, mire figyeljek oda, stb... Komolyan meg szeretnék tanulni, a segítségeteket kérem. Érdekel a tapasztalatotok, a tanácsotok, email címnek is örülnék, akivel tarthatom a kapcsolatot.
2011. máj. 27. 02:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

??? Porcelánozni--hegesztés??? Ez nekem új.. ilyenről nem hallottam,kíváncsian várom mások válaszát.


Te véletlen nem az Awi hegesztésre gondolsz esetleg???? (Annak a pisztolyán van 1 porcelángyűrű,és a wolfram elektróda ezen belül van argon védőgáz fürdőben, használatkor)

2011. máj. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Nem akarlak megbántani, de: Ha ennyit tudsz az egészről, nem ezen az oldalon kellene kezdeni a tudakozódást, hanem egy műhelyben egy szakinál!
2011. máj. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszolók!

Igen, természetesen az AWI eljárásra gondoltam. Jelenleg hegesztő tanuló vagyok, ez lesz a második vasipari szakmám. Én NEM tanműhelyben vagyok, hanem rendes üzemben a gyártásban. Egy nagyon jól felszerelt modern munkahelyem van, vérprofi kollégákkal(szakikkal)akik komoly tapasztalattal rendelkeznek mindenfajta eljárásból több minősítéssel, na de nem kanyarodom el a tárgytól, a lényeg, hogy nem tudnak porcelánozni. Láttak már olyat, de ők a jól bevált régi módszerrel dolgoznak, minden varrat röntgenes, nagyon profik. Én úgy gondolom, hogy ezen kívül minden másra meg tudnak tanítani, de erre sajnos nem, így 50 felett már nem is nagyon érdekli őket ez a technika. Ezt a gázlencsés dolgot, egy fórumon olvastam, hogy jobban ki lehet vele tolni a volframot, de gondoltam jobban utánaérdeklődök itt. Nekem elég egy kis lökés, van bennem annyi elhivatottság, és kitartás, hogy addig gyakoroljam míg össze nem jön, csak az a baj, hogy aztsem tudom, hogy hol kezdjem el. Ha van valaki aki tudna is segíteni, akkor azt nagyon megköszönném. Ja és igen, a porcelánnal való mozgás(haladás) az megyeget, de ez sovány vigasz, több infó kéne amin elindulhatok.

2011. máj. 28. 14:13
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Értem.

Nem tudom ki ültette el a fejedben a "porcelánozást" az AWI hegesztésre... én ezt sosem hallottam még az eljárásra.

Ezenkívül vannak eljárások ahol meleg fémszórás gyanánt fémeket..és (ritkán kerámiát is) visznek fel kb 3-4-8000 C%° fokon a munkadarabra,annak felületi keménység növelésére, de azt sem hívják porcelánozásnak hanem meleg fémszórásnak nevezik.

Bár szerszámkészítő a tanult szakmám és nem minősített hegesztő,azért konyítok valamit hozzá.

Csak arra tudok gondolni hogy valaki tréfálkozott veled,//reszelőzsír,kanyarfúró// olyan nevek amiket sosem használnak valóságban.

De nyugodtan keres rá a gugliban..ilyen hogy név porcelánozás a hegesztéshez nem köthető,pusztán csak azért mert az egyik hegesztési kellék anyaga porcelánból van.

Itt egy Heg.-oktató cég,ha munkanélküli vagy akkor a igencsak sokat segít anyagiakban maga a hivatal a tanfolyam(ok)-hoz,mert amúgy igencsak borsos az ára.

[link]

2011. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nézd.

Tény és való, hogy még van mit fejleszteni a szakmai tudásomon, hiszen nemrég végeztem el a Gázkészülék és csőhálózat szerelő szakmát, most meg még van egy évem vissza a Hegesztő szakmnunkásból, de igyekszik az ember. Hegesztő fórumokon is hallottam a "porcelánozásról", illetve egyszer egy gyárlátogatáson láttam, hogy egy hegesztőnek ide-oda jár a keze, mint a varrógép, és amikor megkérdeztem, hogy mégis miért így hegeszt, akkor azt mondták, hogy "porcelánozik". Először nem tudtam, mégis miről van szó, nem is gondoltam rá, hogy miből ered ez a szó, de amikor más hegesztőket is megkérdeztem, akkor Ők is értették ezt az "elnevezést". Youtube-on van rengeteg videó "Walking the cup" vagy "walk the cup" címszóval, de sajnos a lényeget nem látni, meg van egy videó ami még azt mondom, hogy jó, de az spanyolul van, és egy szót sem értek az egészből. Na mindegy, szóval sztem létezik "szájhagyomány útján, mert 10-ből 7 hegesztő tudja miről van szó, legalábbis az Én tapasztalataim szerint.

2011. máj. 29. 07:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Üdv!

Nekem hegesztő a szakmám,mínősítésem nincs,de tudom hogy a porcelánozást csövek mínősített hegesztésénél szokták csinálni.Elösször is előnyősebb "porcelánozni" ,itt a varrat mínősége sokkal jobb és 90% fölötti varratokat tudsz vele elérni.

Porcelánozás:leteszed a porcelánt a a gyök fölé,a az elektródát csak 2-3 mmre húzd ki és kb 12fúvóka már jó,természetesen jól be kell állítani a gépet a reduktort,az áram felfutási és lefutási idejét,nem mindegy hogy milyen elektródát használsz,hogy mekkora a hézag.

Na jó megpróbálom neked nagyjából leírni a porcelánozást:

Leteszed a gyököd re porcelánt,szépen velül a felületen és a gyökbe lógatod bele a volframot.A hegesztéssel úgy haladsz hogy hogy a porcelánt húzod az anyagon(így biztosított az egyenlő távolság) és miközben húzod kb mint ha kis 8asokat írnál le vele.A lényeg itt az hogy a gyöknél a széle is rendesen be legyen égetve a cucc.És a gázöblítésről ne feledkezz meg.

Hajlítható pisztoly nincsen ha láttál is olyat azt nem gyárilag hajlították meg :)

Nem tagadom most irigyellek hogy minősítésre tanulsz!

Tudod Én egy koszos kis műhelybe tanultam meg magamtól=(az oktató le sza rt minket) és a mínősítésre senki sem tanított meg ,és így olyan helyekre tudtam elmenni dolgozni ahol nem is követelték meg .Én most ott tartok hogy minden tudok lakatolni,hegeszteni(főleg rozsdamenteset),de mínősítés nélkül nincs melóhelyem és mindig a gyengénfizető melóhelyek jutottak nekem.És hogy mínősítésem legyen az egy vagyon és ahol ezt le is tudnám tenni tudom hogy nem tanítanak meg rendesen mindenre.

Bármi kérdésed van nyugodtan írj.

Üdv!

2012. jan. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
nagyon egyszerű.fektetett 8-as alakot kell leirnod a kezeddel és igy a pisztoly mindig egyenletesen halad előre,de mivel tanuló vagy nem ajánlanám mert elég sok gyakorlat kell hozzá.én pl alig szoktam mozgatni a csuklóm.
2012. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia. Én tudom miről beszélsz. Van itt egy két "besserwisser" komment (elnézést kérek az illetőktől, de így van). Szerintem te a takaró porcelánozására gondolsz. Ennek a technikának több neve is van a szakmában, valaki "porcelánozás"-nak hívja, valaki "kerámiázás"-nak, de olyat is hallottam már, hogy "cserepezés" :D Szóval ez tulajdonképpen egy "mankó a kéznek". Sok szabadkézzel inkább hegesztő azt mondja, hogy az porcelánozik, aki nem tud szabadkézzel hegeszteni, persze inkább arról van szó, hogy a legtöbb ilyen hegesztő (tisztelet a kivételnek) azért mondja, mert nem tud porcelánozni. Dióhéjban. Letámasztod a kerámiát és úgy hegesztesz. Gyöknél csúsztatod, töltőnél-takarónél gördítesz. Nem egyszerű. Az elején sokmindenre oda kell figyelni, aztán ha megszokod, akkor már egyszerűnek fog tűnni. DE! Én azt javaslom neked, amit nekem is javasolt a "tanítómesterem" :) Hogy csak akkor állj neki porcelánozni, ha szabadkézzel már magabiztosan megy minden pozícióban álmodból felkeltve..... Németben nagyon szeretik, valahol el is várják. Mutatósnak mutatós. Akiben már benne van a technika, az villámgyorsan tud haladni. Én feltekerem vagy 15 literre a gázt, és kitolom kb 10-15 mm-re a wolframot... (gyöknél is!) Szóval türelem, és ha eljön az idő, akkor sok-sok gyakorlás, és nem feladni az első korcsolya-órán :) Üdv

[link]

2016. jan. 13. 10:21
 9/11 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy ez az én kérdésem volt még 2k11-ben. LOOOOOOOOOOOOOL. Hát ez kemény :DDDDDDDDDD Google-ben 5 évvel később ráakadok a saját évekkel ezelőtti kérdésemre kerámia rendelés közben.... Amit ráadásul meg is válaszolok :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD Ez kész.:DDDDDD
2016. jan. 13. 10:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Megy az idő ,apukám.. 1 válaszadó. :)
2016. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!