Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék megtanulni...

Hogyan tudnék megtanulni ruhákat szabni, varrni házilag?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vagyok ebben jártas. Tudnátok segíteni?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. ápr. 13. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez kétoldalú:

1. Antikvárban ha találsz olyan könyvet, hogy "Szabás-varrás", akkor az már jó. De akkor is szükséged lehet egy olyan pl. idősebb varrónőre, aki segít elindulni az alapokon.

2. Ha találsz egy idősebb (nyugdíjas) varrónőt, aki elmagyarázza az alapokat, akkor is célszerű egy ilyen könyvet valahol beszerezned, mert azokban volt anno u.n. szabásminta. De nem könnyű ezekről megtanulni szabni a tényleges méretbeli eltérések miatt.


3. Ha találsz valahol olyat, hogy Szabás-varrás tanfolyam, akkor ott mindkettőt megszerezheted.

2011. ápr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Hát én úgy csináltam, hogy amilyet varrni szerettem volna, abból ha volt egy régi már nagyon kopott darabom, akkor azt szétbontottam darabjaira, és úgy ráfektettem az új anyagra, és akkor az alapján kiszabtam.
2011. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld mmegvenni Cser Ágnes:Szabás-varrás c.könyvét. Abban az alapoktól kezdve minden le van írva.

Sok türelem kell ahhoz,hogy valóban használható dolgokat tudj varrni.

Ha varrógépet veszel,csak szaküzletben vedd,és feltétlen keress valakit,aki megtanít a használatára. Minden apró rendellenesség esetén nem hívhatsz szerelőt,sőt tönkre is teheted a gépet,ha rosszul használod.

2011. ápr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!