Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűtetlen fürdőszoba?

Fűtetlen fürdőszoba?

Figyelt kérdés

lakásban élek,a fűtés: gázkonvektor,kivéve a fürdő,mert ott egy törölközőszárító van.a gázpalackoz veszélyesnek tartom,cirkóra nincs pénzem.

a fürdőbe rakhatok egy kis villanybojlert,ami egy lapradiátort melegít (szivattyú,túlfolyásgátló tartállyal kiegészítve)? mi a véleményetek róla?


2011. jún. 23. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:

TEgyél egy fafűtéses bojlert! Olcsóbb mint a gáz, és mire egy ölnyi fával felmelegszik a víz (kb. 1/2 óra), addigra jó meleg lesz a fürdőben is!


A törölközőszárító milyen, elektromos?

2011. jún. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még valami: Ha már elekrtomosban gondolkodsz, akkor talán egy hősugárző (persze legalább 2 méter magasra szerelve, mint a lakótelepi lakások némelyikében) talán kifizetődőbb lenne.
2011. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is pont erre gondoltam. Egy pár ezer Ft-os hősugárzó is megtenné. Olcsóbb is és barkácsolni se kell vele. És talán esztétikusabb is.

Egyébként ha nem óriási a fürdőszoba, ha engeded a meleg vizet, nagyon hamar bemelegszik az egész helység.

2011. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

a fafűtéses dolgon Én is gondolkodtam,de a kéménybe hogyan tudom bevezetni a boiler csövét?

a törölközőszárító elektromos.konnektorba kell dugni,és beállítani a hőmérsékletet.a fürdő olyan 3-4m magas,szal felszökik a meleg:( vmi gazdaságos dolog kellene

2011. jún. 24. 17:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi az egész házat palackos gázzal fűtjük plusz van egy kandalló,abba is begyújtunk,ha van időnk.

De nem Sieszta,hanem normális konvektorok,parapetesek.

Eddig sosem volt baj,bár szerelő csinálta és érzékelőink is vannak.

Nekünk jó,mert a vezetékes gázt,mire kapun belül hozták volna,3 szezont kifűtünk.Nem kerül többe,mint a vezetékes szerintem.

Én ezt a fajta megoldást tartottam és tartom is a legjobbnak;bár nem tudom,lakásba lehet-e,de magánháznál tuti lehet.

2011. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fafűtésűn CSAK akkor gondolkodj,ha a kéménybe nincs más,pl gázüzemű fogyasztó bekötve!


Egy ismerősnek a hétvégi házban ilyen van/ott egyáltalán nincs gáz/---nagyon bevált,mert így nyáron csak estefelé bekapcsolja,és 1 óra múlva van meleg víz. Tavasszal+ősszel be a fa...és szintén.

[link]

2011. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!