Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dömötör wc tartály tömítőgyűrű...

Dömötör wc tartály tömítőgyűrűjét hogy lehet kicserélni? Az öblítőszelepen belül képtelen vagyok hozzáférni, cserélni pláne.

Figyelt kérdés
Van ez a kis kerek keret féleség az alján. Úgy tűnik rögzítve van és nem engedi egy bizonyos szintnél feljebb magát az öblítőszelepet. Kérem segítsen, aki tud, szeretném önerőből, szerelő nélkül megoldani a dolgot!
2011. jún. 25. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Legelöször elzárod a vizóránál a főcsapot,azért itt mert nem mindig lehet rendesen lezárni a tartálynál.Utána a tartályból kiveszed az emelőt,aminek a végén van a madzag.Fogsz látni egy un kosarat aminek a tetején van 4db kampós köröm azt megprobálod mind a négyet egyszerre középre benyomni, no akkor az a kosár fefog ugrani és már kint is van a tömitő gumis rész.Ezt a gumit kicseréled és ahogy az előbb csináltad fordított sorrendbe össze rakod. A főcsapot kinyítod és ha jól dolgoztál akkor elvileg jónak kell lenni.Beállíttod újra az öblítést és a csésze oldalán figyeled h nem folyik-e a víz. mert akkor az úszót is bekell állíttani. Remélem érthetően írtam le. Nem egy nagy kunszt de azért odakell figyelni.
2011. jún. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Holnap nekimegyek, remélem sikerül.
2011. jún. 26. 00:49
 3/12 anonim ***** válasza:
A gugli a barátod, keress rá, .pdf-ben fent van a szerelési rajza. Sok sikert!
2011. jún. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen ahogy az első írja .

A 4 db tüske mindegyikét befelé kell összenyomni és akkor felnyomja a belső rúgó,kis kézügyesség persze kell :DD

Ha lehet szilikonos gumit (fehér) kérj a szerelvény boltban,az új öblítőszelepeken már az van,és nem az a fekete gumi. Még annyi hogy nézd meg nem-e vízköves a műanyag tengely amiben csúszik,(tisztítani ha kell)és a rúgót is 1 kicsit óvatosan széthúzgálhatod hogy erősebben szorítson lefele majd amikor a helyére kerül.

Vissza rakáskor bepattan simán nyomásra,figyelve hogy a 4 kis tüske pontosan a 4 kis lyukba menjen.

2011. jún. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A google- ben rengeteget nézelődtem, mielőtt itt feltettem a kérdést, de csak a Dömötör Lux-hoz találtam használható szerelési rajzot.

Utolsó! Nagyon köszönöm a részletes segítséget. Jól írtad, sajnos erős a gyanúm, hogy nem is a gumival van gond. Egyszerűen gyengén tart a szelep lent és leengedi a vizet. Vízkőtlenítés megvolt, nem segített.

Egyelőre még hiába keresem a négy "karmot", de majd csak összejön. Még egyszer köszönöm a segítséget!:)

2011. jún. 26. 10:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Segítek én is itt a nyíl mutatja a"pöcköket"


[link]

2011. jún. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a fotót, nagy segítség volt!

Kivettem és képzeld, egyáltalán nem volt rajta gumi, se alul, se felül. Létezik, hogy beszippantotta a lefolyó?

2011. jún. 26. 15:23
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Háát,nem tudom.Elképzelhető hogy esetleg elszakadt a már nagyon-nagyon öreg gumi,és egyszerűen lehúztad a vízzel együtt.

Akkor irány 1 szerelvénybolt,és venni 1 Dömötör WC tartály javító készletet,amiben minden gumi benne van sac kb 3-400 Ft lesz.

2011. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sikerült! Nagyon köszönöm a segítséget:)
2011. jún. 26. 20:44
 10/12 anonim ***** válasza:

A Dömötör WC tartályunkban akarom az öblítő szelep tömítését kicserélni, de nem tudom, hogy a gumi gyűrűn lévő 40 mm-es átmérőjű bemarásnak a műanyag tányér felé (felfelé) vagy a szelep fészek felé (lefelé) kell néznie. Tudja ezt valaki?


A Másik kérdésem pedig, hogy milyen kenő anyagot használhatok a tömítés síkossabbá tételéhez, hogy könnyen betudjon csusszanni a tengelyen lévő szűk bemarásba? (nem akarok olajat vagy zsírt használni mert az megenné a gumit.), így viszont a tömítés annyira tapad a műanyaghoz, hogy szemmel láthatóan nem tud a belső átmérőnél levő perem a marásba teljesen becsusszanni.

2012. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!