Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beépített WC tartály javítható...

Beépített WC tartály javítható-e, ha állandóan folyik, vagy marad a falbontás?

Figyelt kérdés

A beömlőszelepet már szétszedtem, vízkőtelenítettem, de nem azzal van a gond, mert a tartály telítődése közben is elfolyik a víz. A gumiharangot és vele együtt a rajta áthaladó túlfolyócsövet is kivettem, az nem volt túl vízköves és nagyon elöregedve sincs, bár lehetne puhább a gumi.

Az is probléma, hogy a kicsiny szerelőnyílás miatt nem lehet rendesen hozzáférni a tartály aljához, csak egy tükörrel néztem be a kiömlőlyukhoz, de ott sem láttam semmi rendelleneset. Ennek ellenére percenként legalább 1 liter víz elfolyik.

Sajnos elég névtelen márkájú a tartály (a gumiharang szerkezetére Kariba van írva), így alkatrészt sem találok hozzá a neten. Mit lehetne tenni?


2010. febr. 8. 21:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk legutóbb ugyanez volt és az alján volt a gumikorong elvízkövesedve. De a miénk nem beépített, így szétszedtem és leáztattam róla a vízkövet. Remélem hozzáférsz falbontás nélkül!
2010. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Mielőtt szétszednéd vagy falat bontanál próbáld meg egy flakon vízkőoldóval úgy, hogy alul felfogod a kiömlő vízkőoldót és fent visszaöntöd. Ha ezt egy párszor megismétled, akkor ki kell tisztulnia az alsó gumigyűrűnek is! A Spar-ban kapható vízkőoldót ajánlom. Az első vagyok.
2010. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
zárd el a csapot a wc-ben, mert hallottam olyan családról akinek wc folyás miatt százezres nagyságrendű letta számlája. Amíg nem hívsz szerelőt vagy rá nem jössz te, zárd el a csapot, és minden lehúzás előtt kicsit nyisd meg.
2010. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a "beépített tartályt" mellesleg férfi létemre nem értem. Kinek lett ilyen agyament ötlete.Bárminek a beszerelésánél nem lehet előre gondolni hogy azt javítani is kell?
2010. febr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, az biztos, hogy soha az életben nem fogok beépített WC tartályt venni. Sajnos ezt a lakást úgy vettük, hogy már eleve az volt. A probléma az, hogy szerelni ugyan valamennyire lehet a szerelőnyíláson át, azonban ha nem kapsz pontosan ahhoz a típushoz alkatrészt (ez alól talán a Geberit kivétel csak, mert annak nagyon jó az alkatrészellátottsága), akkor sehogy sem tudod javítani, a cseréhez pedig falbontás kell.

Megpróbálkozom még egy vízszerelővel, hátha tud valami csodát tenni, aztán úgy tűnik, hogy más nem marad, mint hogy fájó szívvel szétverjem a WC helyiség gyönyörű, amúgy hibátlan csempéit és a hátsó falat :(

Mondanom sem kell, hogy senkinek sem ajánlom a beépített tartályt.

2010. febr. 9. 09:43
 6/15 dellfil ***** válasza:
78%

Helló!

Minden(!) WC tartályban van úszó, (ez általában műanyag, kétoldalt lapított gömb, (két félből fröccs öntve) és egy vízszelep (jakabszelepnek hívják a szakemberek). Általában egy egységként árulják a vízszerelési cikkek közt.

A vízszelep, az úszó állásától függően zárva lesz, vagy nyitva. (Ezen a szelepen keresztül töltődik a tartály)

Ha a tartály tele és az úszó fent van akkor a vízszelepnek kutya kötelessége elzárni a vízszelepet.

Ha a víz akkor is folyik ha a tartály megfelelően teli van, (ilyenkor a túlfolyó csövön a felesleges víz a wc csészébe ömlik) több eset lehetséges:

1. Az úszó nem emelkedik megfelelően fel, így nem zárja el a vízszelepet. Ez azért szokott megtörténni, mert, vagy szorul az úszó, vagy lyukas, és víz ment bele. Vagy rossz a beállítása. (mert időközben valamiért elállítódott)

2. A vízszelep nem zár le, annak ellenére, hogy az úszó megfelelően felemelkedett. Ekkor a csere segít. Ne kísérletezz a jakabszelep javításával.

A probléma orvoslása: Leüríteni a tartályt (lehúzod a wc-t). Az úszót kézzel óvatosan felemeled addig, míg le nem áll a víz beömlése a tartályba. Ha nem áll teljesen le, szivárog, vagy folyik, annak ellenére, hogy az úszó a felső holtponton van, a jakabszelep a rossz. Ha koppanásszerűen eláll a víz, akkor tökéletes a jakabszelep.

Ezután nézd meg, hogy az úszóban van-e víz. Nem szabadna benne víznek lennie. Ha van benne, lyukas valahol. A csere a legjobb megoldás. Lehet, hogy külön is tudsz szerezni úszót, de valószínű kompletten a jakabszeleppel együtt kapsz csak. Ennek az az előnye, hogy a mindkét említett problémát egycsapásra megoldja.

Vigyázz, mert a szelep beszerelése után, be kell állítani, hogy az úszó hol állítsa meg a vízbetöltést. Egy kis csavar van a jakabszelep tetején, azzal lehet beállítani az úszó magasságát.

Sok sikert a szereléshez, vagy ha elrettent a látszólagos "bonyolultsága", hívj szakembert. Bocsi, ha hosszadalmas voltam.(Így is biztos kimaradt valami lényeges.)

Ha meg valami "hűdemodernagyonbonyolított" slózid van, tekints el a fentiektől. :)))

2010. febr. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 dellfil ***** válasza:
75%

Az előző vagyok. Bocs, vissza az egész, előbb járt a szám mint kellett volna. Utólag olvastam el részletesen a kommentjeidet. Így értelmetlen az "okoskodásom". Mea culpa.

Mégegyszer bocs.

2010. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Közben annyit előre jutottam, hogy a gyártó olasz oldalán találtam egy nagyon hasonló beépített tartályt, amihez van ábra és alkatrészjegyzék is. Nem tudom biztosra eldönteni, hogy ilyenem van, de az ábra alapján nagyon-nagyon hasonló.

Egyelőre próbálok egy magyar beszállítót keríteni, kevés sikerrel. Emellett írtam a gyártó olasz címére is, hogy mi a probléma. Talán valamelyik út sikerrel jár, és kapok hozzá alkatrészeket.

Annyi biztosnak látszik, hogy ezt házilag, új alkatrész nélkül nem lehet javítani, mert az öblítést szabályozó gumiharang (ami itt inkább egy gumilemezke) nem zárja el rendesen a víz útját, akárhogy megtisztítottam.

2010. febr. 9. 16:44
 9/15 ceri ***** válasza:
100%
Ha csak egy gumilemezke (sík) akkor pótolhatod saját gyártmánnyal is. Pl valami puha gumiból kivágod és rögzíted ragasztással. Persze csak ha nem kapsz eredetit, és az ötlet csak akkor jó, ha tényleg lemez és nem spec. profilu. (látni kellene). És persze az is követelmény, hogy ahova a gumi felfekszik az sík legyen, tehát az esetleges vízkövet, vagy bármilyen egyenetlenséget meg kell szüntetni.
2010. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Annyit azért deríts ki, hogy azért folyik a víz, mert:

- nem zár el a beömlőszelep rendesen, ezért a túlfolyón csordogál a víz?

- vagy a leeresztő szelep nem zár és azért.

Ezt úgy tudod ellenőrizni, ha elzárod a töltő (sarok) szelepet. Ha ezzel megszűnik a folyás, a beömlőszelep rossz, általában mechanikus hiba, vagy megszorult vízkődarabka, egyszerűen ki tudod szerelni, szétszed, tisztít, gumitömítés cseréje és már jó is. Ha addig folyik, míg ki nem ürül a tartály, akkor a leeresztő szelep, ami egyszerű szerkezet a gumi elöregedésén (csere valami oda passzoló hasonlóra), vagy a vízkövön (vízkőoldót neki)kívül nem lehet más baja.

Találkoztam olyan tartállyal, aminek állítani lehetett annak a "pálcának" a hosszát, ami a leeresztő szelepet működtette, ez volt túl rövid és nem engedte lezárni a szelepet.

2010. febr. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!