Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szilikátból épült házat...

Szilikátból épült házat érdemes e szigetelni? Megéri?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nemhogy érdemes kell is mert olyan hideg mint a fene!!A szüleim háza is szilikátból épült, kb 20-23éve, és dobja le a vakolatot, és rettenetesen hideg, így épp a szigetelésen gondolkodunk mi is!!
2011. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha hőszigetelésben gondolkodsz, nikecel+szin, akkor munkadíja anyaggal kb 5000Ft/m2 körüli összegben. Ebben nagyjából benne van az is ha 4cm illetve ha 8cm szigetelést teszel rá. Arra számíts ha görbe a fal lehet, hogy más méretek is kellenek a szigetelőből illetve több ragasztó.
2011. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szilikát fal egyenes mint a tégle, de hideg!Szigeteld le, magad is megtudod csinálni, nem nagy kunszt!Veszek hungarocelt, meg fagyálló csemperagasztót, és feldobálod, dűbelekkel rögzíted!Aztán lehálózod ugyan úgy csemperagasztóval, meg drájvit hálóval, és rá a mélyalapozó, és már festhető is!Akár diszperzittel, akár nemesvakolattal!Így megspórolsz 100ezer ft munkadíjjat!!
2011. jún. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A második vagyok:

100e Ft munkadíj?? Négyzetméter árban 2500Ft körül van a munkadíj! Ha nincs extra, pl. álványozás. Egy 10x10m es háznál, ha nincs tűzfal, az nagyjából 100 négyzetméter felület. 1000FT/négyzetméter árban cég nem vállaja be. Nem éri meg neki. Egy ekkora felület 6-7 munkanap alatt kész.


Nálam téglafal volt amit kellett szigetelni. Olyan simán találtak banne függőben 4 cm, hogy csak lestünk. De megvigasztaltak. Volt a kivitelezőnek egy munkája hőszigetelés szinten ahol az 50 méter hosszú falban találtak 25cm-t! V alakú volt a fal! Valami olcsó vendég munkások által előadott falazás volt, vagy "fújt a szél" és hasa volt a jelölő zsinórnak.

A kérdésre még visszatérve: megéri, főleg hosszútávra. És még valami: a nem szellőző vizzáró festést a lakáson belül el kell felejteni. Különben penészedik a fal, mivel semerre sem tud szellőzni.

2011. júl. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A munkadíjjat saccra írtam, nem tudom mennyi, mi mindent magunk csinálunk a házunkon, így soha nem adtunk még ki pénzt munkadíjjra!Mindent meglehet tanulni!Nő létemre csempézek, járólapot rakok le, laminált padlótól sem rettenek vissza.Glettelek, festek, nemesvakolatot húzok, és pörgetek ki!Belűl a lakást ketten a párommal újítottuk fel teljesen, minden új,és a mesterek is csak ámulnak a munkáink után!
2011. júl. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is szilikát a házunk. Tényleg nagyon hideg, és a vakolatot is ledobta nagy darabokban pergett le ezért mi is leszigeteltük és leszíneztük. Meg látszik a fűtés számlán, mióta le van szigetelve.
2011. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A második vagyok:

Elismerésem az ötödiknek. Én is ezt csinálom de ezt már nem mertem bevállalni. Víz, villany, fűtés, nyílászáró beállítás, glettelés, festés, némi csempézés nálam is meg volt.

Az árat azért írtam mert egy hónapos infó. Lehet vele valamit kezdeni. Legalább "valóság közeli" ár.


A kérdésre még plusz infót adva: a beszállító egy halásztelki gyártó volt. Nagyon pontosan, szinte órára szállította a neten rendelt anyagokat. Már most "nyáron" is észre lehet venni a hőszigetelés hatását. Nehezebben hűl ki a lakás.

2011. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Végül megérte szigetelni a szilikát házat? Nem penészedik jobban? Jobban tartja a meleget?
2016. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!