Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel lenne gazdaságos egy...

Mivel lenne gazdaságos egy 120 négyzetméteres házat fűteni? A gázt nem tudjuk kifizetni!

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 21:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A kazán nem kifelé melegít, hanem a vizet melegíti, amit a már most meglévő radiátorokban keringetsz. Tehát ugyanazon az elven működik, mint a gázkazán, csak nem gáz ég benne, hanem fa.

A cserépkályha azért nem igazán szerencsés, mert nem egyenletesen melegít, hanem közvetlen mellette hőség van, mert forró, az ablaknál meg hideg. Na meg mert ott megint előjön a koszolás, füstölés problémája, és jellegzetes szaga is van.

A radiátorok viszont egyenletes hőt adnak le, és nem csak a tüzet tudod szabályozni, hanem csapokkal az átfolyó víz mennyiségét is.

Vagy az is lehet, hogy az egyik szobát kályhával fűtöd, a többit pedig radiátorokkal, de ahhoz meg nagyon nagy kályhát kéne berakni, mert a hő nagyját leadja kifelé, nem a vizet melegíti.

2011. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"De a kazán kívül nem meleg igaz ,tehát nem fog úgy melegíteni mint pl. egy cserépkályha ?"


Ez így nem igaz. Még jó, hogy kifelé nem melegít! Ha melegítene, az veszteség lenne, mert nem a kazánházat akarjuk fűteni, hanem a lakóteret. Ezért szigetelik őket le gyárilag a burkolat alatt. A kazánházat bővel kifűti a forró füstcső és a kazán körüli egyéb meleg szerelvények.


Véleményem szerint egy 120nm-es átlagos hőszigeteltségű házra egy 25kW körüli vegyes tüzelésű kazán megfelelő lenne.

Ez kb 100-250eFt költséget jelentene. Attól függően, hogy lemez, vagy tartósabb öntvény kazánt veszel, megfelel egy egyszerűbb, olcsóbb típus, vagy márkásabb, biztonsági hűtőkörrel felszerelt típust akarsz venni.

Szerintem egy akkora vízteres kandalló, amivel kifűtöd az egész házat, ennyiből nem jön ki.


De Te tudod... Ha már eleve eldöntötted, hogy vízteres kandalló kell, akkor vegyél azt. Nekem nem kéne.

2011. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Nem önnálló megoldás, de mindenképpen egy figyelemre méltó ötlet: sörkollektor. A neten sok minden van róla.
2011. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Még nem döntöttünk ! A cserépkályha ill. téglából épített kályha akkor sem jobb a kazánnál ha a radiátorokra van rákötve keringető szivattyúval ?

Köszönöm a válaszokat !

2011. júl. 5. 21:35
 15/16 anonim ***** válasza:

Az a baj vele, hogy kifelé is le kell adnia hőt, amit szabályoznotok kell tudni, ehhez speciális szigetelés kell, nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán. Mert ugye a hő nagy részét a radiátorokba kell vezetni. Valamint az a szoba, ahol a kályha van, tipikus kályhával fűtött szoba lesz, kiegyenlítetlen hőmérséklettel, azaz nem lesz túl kellemes ott tartózkodni.

Anyósomék beszálltak ebbe a kandalló-őrületbe. Nem mondom, jól néz ki, de ennyi. Folyton takarít, már a padlót is sikeresen kiégették, hamuszag van a szobában (bár van aki ezt szereti), és a kandallótól három méterre az a helyzet, hogy az egyik oldaladon meleged van, a másikon fázol.

Mindenesetre beszéljetek szakértővel (független szakértővel, akinek nem érdeke semmit rátok sózni), hátha ő tud más módszert is. És az árakat is kérdezzétek meg, szerintem egy megfelelő cserépkályha legalább kétszer annyiba fog fájni.

A döntés persze a tiétek. Én csak azt tudom, hogy laktam mindenféle házban már, fűtés szempontjából kizárólag a radiátor kellemes. Kályha, kandalló, konvektor közel sem nyújt olyan komfortos érzést.

2011. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Létezik ekkora teljesítményű vízteres kandalló betét. De csak a betét 270eFt. Köré kell építeni magát a kandallót. Plusz füstcső, szivattyú, egyéb szerelvények, bekötés... Szerintem simán lesz az fél millió is. Többszöröse egy kazán árának. És akkor még ott van az a kellemetlenség, amit előttem is írtak, hogy a lakótérben tüzelsz, koszolsz.
2011. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!