Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan készíthetnék ilyen...

Hogyan készíthetnék ilyen selyemvirágot?

Figyelt kérdés

[link]


Úgy megtetszettek az ilyen díszek, szeretnék is készíteni, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá... :(


2011. júl. 3. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Végy selyem vagy bársonyszalagot.

A rózsa nagysága függ a szalag szélességétől és a hosszától.

Egy erős,hosszú cérnát varrj erősen a szalag egyik végébe,majd (hosszában) apró öltésekkel ráncold be a szalagot szorosan. A szálat ne vágd le,de varrd el.

Egy másik cérnával kezd meg a rózsa kialakítását.

A ráncolt részt spirál alakban kezdd hajtogatni. Egy-egy "kör" után vardd össze alul. Addig folytasd,amíg a rózsa készen nem lesz.

Varrás közben tudod alakítani is.

Remélem,hogy érthető.

Javaslom,hogy amíg rá nem jössz a technikára,egy anyagból vágj ki csíkot,és azon próbálkozz.

2011. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, értem :) Nagyon szépen köszönöm a fáradozást! :)
2011. júl. 3. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Szívesen. Ha van kérdésed,akkor válaszolok. Sok sikert.
2011. júl. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az érdekelne még, hogy ezen a fényképen annyira szépen "rakva van" a vászon (nem tudom, hogy mondják) és bárhogy próbálkozom, nekem nem sikerül ilyenre megcsinálnom. :( Ezt hogyan varrják oda? Vagy hogy kell megcsinálni ezeket a "rakásokat"? Segítségedet nagyon megköszönném! :)
2011. júl. 5. 21:18
 5/7 A kérdező kommentje:

itt a link:


[link]

2011. júl. 5. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Az anyagot először háromszorosan egymásra hajtod (mint a rakott szoknyáknál),egymás mellé kerüljenek a hajtások.

Az egyik szélén gombostűvel letűzöd a hajtásokat. Az anyag ekkor még egyenes.

A másik széle kerül középre. Itt a hajtásokat vagy ráncolással behúzod,de szebb,ha inkább jobban egymásra teszed és úgy varrod össze. (több réteg anyag kerül egymás fölé.)

A képen a rajta levő dísz nekem egy fél cipzárra hasonlít. De én inkább felfűzött gyöngyöket varrnák körbe rá.

2011. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még annyit a gyöngydíszítésről. Legjobb egy cérnára felfűzött gyöngysor. Apró öltéssel a gyöngyök között levő

"cérnát" kell levarrni,alulról fölfelé öltve.

Remélem,hogy érthető.

2011. júl. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!