Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kinek a feladata a ház erkélye...

Kinek a feladata a ház erkélyeinek műszaki felújítása vagy a korlát és az üveg cseréje? Ugyanis a társasház kezelő szerint a lakóké. Ki tud érdemi információt adni?

Figyelt kérdés
32 éves panel házban minden lakáshoz tartozik erkély. A szögvas foglalat a beton tálca elülső élére van fogatva, és az időjárás annyira kikezdte, hogy darabokban hullik a rozsda az alatta levőre, félő hogy a drótüveg is kicsúszik és leesik. A vas keretben van a dróthálós üveg.
2011. júl. 17. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Az erkély magánterület, így értelemszerűen a lakóknak kell. Az más kérdés, hogy ha az összes erkély le van pukkanva, akkor a lakók a gyűlésen kezdeményezhetik, hogy a ház a saját forrásaiból újítsa fel az összeset.
2011. júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekünk tavaly fel kellett újítani az erkélyek alsó vasbeton szegélyét.

mivel mindegyik gyatra állapotban volt, így közös pénzből az összeset megcsinálták. már estek ki a betondarabok, a vas meg néhány helyen kilátszott, és rozsdás volt.


a korlátot és az üveget önhatalmúlag is kicserélheted, de vannak rá szabályok, h hogy kell kinéznie. állítólag a városkép miatt. bár egy paneles környezetben ez sztem hótmind1 :)

2011. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg a felújítási alapból kellene elvégeztetni a munkát, ha megszavazza a lakóközösség. Az, hogy kihez mi tartozik, az meg a helyzettől függ. pár éve még mikor társasházban laktam, kitalálták, hogy reklámtáblákat raknak a tűzfalra. Mentem haza és a nappali, valamint az egyik háló falán nagy lyuk tátongott, a fal leesve, tapéta leszakadva. A reklámtáblát felhelyező cégnek sikerült valamit elbénázni és a reklámtáblát tartó csavar vége bent volt a lakásban. Persze a felettem lakó is ugyanígy járt, ezért ketten felkerestük a közös képviselőt, hogy most mi legyen, ki téríti meg a kárunkat. Mi amúgy elleneztük a reklámtáblát, de a lakóközösség megszavazta. Azt a választ kaptuk, hogy mivel a mi falunkról van szó, ezért a javítás költsége természetesen minket terhel. Erre kértük, hogy ezt adja írásba, hogy az adott falfelület a mi tulajdonunk. Megtette, erre közöltem, hogy akkor köszönjük, a reklámfelületből származó bevételt kérjük nekünk eljuttatni, hiszen a mi falunkon vannak a reklámtáblák, tehát az ebből származó bevétel is minket illet. Én embert így nem láttam elfehéredni, mint akkor. Másnap ott volt a festő a tapéta és festékminta füzetekkel, hogy válasszunk, a ház állja a helyreállítás költségét. Amúgy volt biztosítás is a lakáson, de erre nem terjedt ki, azt mondták, hogy peres úton hajtsuk be a kárunkat.
2011. júl. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!