Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy kőműves szakmájába tartozi...

Egy kőműves szakmájába tartozik a glettelés vagy csak egy festő tudja megcsinálni?

Figyelt kérdés
Hamarosan egy kőműves jön rendbe tenni a vakolatot. A falon repedések is vannak. A festést mi is eltudjuk végezni, de a repedéseket glettelni kéne azt mi nem nagyon tudjuk. Egy kőműves is eltudja ezt végezni vagy csak egy festő
2011. júl. 19. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
A kőműves is tud glettelni, nem úgy mint egy festő mert ő nem tanulta de a glettvas nem ismeretlen számára. Ne számítsatok profi munkára.
2011. júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Asszem egy jó iparosnak szinte mindenhez kell értenie, és jelen esetben a glettelés nem áll távol a kőműves szakmától. Am egy ügyeskezű ezermester is meg tudja csinálni ezt a munkát véleményem szerint. Egyébként ti festők vagytok?:P
2011. júl. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Festés az valahogy ment konyhát nagyon szépen kifestettem csak a gletteléstől félek, de ezért nem akarok festőt hívni
2011. júl. 20. 00:44
 4/9 anonim válasza:
De te se festő vagy, ha jól értem. Akkor sztem bízz benne, h egy kőműves meg elboldogul a gletteléssel. Én buta bölcsészként is majdhogynem bele mernék vágni. Ha jól ki van keverve az anyag, sztem csak egy kis ügyesség és szem kell hozzá.
2011. júl. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szedd összemagad és csináld meg. Veszel akár próbára egy kisebb csomag glettanyagot és egy glett vasat. Felhúzod egy darabon ügyelve, hogy sima legyen. A mozdulatokra ráfogsz érezni. Ha megszáradt akkor csiszolod ha kell. Majd a látványból eldöntöd, hogy jó e amit csináltál. Ha meg vagy magaddal elégedve akkor hajrá! A festés nehezebb. Ha ott valamit elszúrsz az már látszik.
2011. júl. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kőműves biztosan tud glettelni, de külön szólj neki, hogy csinálja meg. Egyébként én magam csináltam, és elsőre nagyon szép lett három fal, csak sok idő. A negyedik falat kb. 5 perc alatt kentem le, mert időre kellett mennem, na az ronda is lett. Ha házilag kell csinálnod, akkor az a trükk, hogy türelmesen addig kell kenegetni, amíg tökéletesen sima nem lesz. Ez egyébként repedéseknél nem nehéz, mert van mihez mérned, teljes falfelület glettelése nehezebb, mert ott ki kell alakítani a falsíkot is. De ha vakolt a fal, akkor nem lesz ilyen gond :)
2011. júl. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kőműves a legjobb szakember,ha nem alkesz:)A festő az nem szakma:)(egy kőműves)
2011. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pl vállaltam már házépítést festéssel,de festőt még nem láttam festést vállalni házépítéssel:)
2011. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mind kettőnek kell, hogy értsen hozzá. Olyan kőművest ne dolgoztass, aki nem tud glettelni, mert az a legkönnyebb meló, ami létezik.
2011. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!