Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ablakcsere nélkül megoldható...

Ablakcsere nélkül megoldható a megfelelő szigetelés?

Figyelt kérdés

Van egy ablakom, amelyet legszívesebben kicserélnék billenőnyílós ablakra- ha anyagi kereteim engednék.

Persze nem csak a külcsín miatt, hanem mert nem szeretném ha télen a gatyám rámenne a fűtésre. Szerintem itt nem jó a szigetelés. Ám nem tudom, hogyan lehetne ezt házilag- ha máshogy nem megy szakember segítségével- szigetelni.

Mellékelem a képet:

[link]

Köszönettel fogadnék tanácsokat.


2011. júl. 23. 13:48
 1/4 anonim válasza:

Mi tavaly cseréltünk ablakokat (decemberben) és lényegesen kevesebbet fizettünk a gázért már ebben az évben is. Rengeteget segítettek nekünk az új ablakok, az is igaz, hogy ezekből 2 ablak már nagyon rossz állapotban volt(erősebb szélnél lengedezett a függöny)

Ha teheted, cseréltesd ki szerintem, hamar behozza az árát :) Más megoldásokkal nem hiszem, hogy érdemes próbálkozni, csak felesleges pénzkidobás.

2011. júl. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van egy szilikon szerűség aminek kimarják a helyét körbe az ablakszárnyon, a vájatba beleteszik és amikor becsukod az ablakot akkor zárni fog rendesen.

Az új ablakokon is ilyen van, de az újak nem csak ezért szigetelnek jól, azokon az üveg is más.

2011. júl. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt a szilikonos megoldást megtaláltam:

[link]

..és közben rájköttem, hogy ti az ablakszárnyak közti hézag megszüntetésére gndoltok. Nyilván az is fontos, de mint a képen látszik, a fal és az ablakráma közt is jelentős hézag van- vagy ezzel nem fontos foglalkozni? Itt vakolással vagy gipsszel egyébként rendbe lehet hozni?

2011. júl. 23. 17:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Szilikoncsíkot akár házilag is rakhatsz fel, mi magunk csináltuk, ragasztva, és már jópár éve tökéletesen jó. A keret mellé meg szerintem purhabot fújj, illeszd a réshez a fúvókát és igyekezz beengedni a résekbe. Ha úgy érzed, hogy nem sikerült tökéletesen, akkor a külső részét ne vágd le, hanem hagyd, hadd szigeteljen. Ugyanezt belülről is megismételheted.
2011. júl. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!